Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Kościół katolicki w Norwegii

Jakim krajem jest Norwegia? Jak wygląda praca w norweskiej parafii? Jaka jest kondycja Kościoła katolickiego w Norwegii i z czego może być on dumny?
play_arrow

czytaj więcej

Św. Faustyna

5 października przypada 73 rocznica śmierci siostry Faustyny Kowalskiej. To najbardziej znana na świecie polska święta.
play_arrow

czytaj więcej

Konferencja "Polska dla Rodziny". Karta Dużej Rodziny w miastach i gminach

Konferencja zorganizowana przez Ogólnopolski Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, oraz przez Gminę Grodzisk Mazowiecki, która wprowadziła jedne z najlepszych rozwiązań prorodzinnych na poziomie samorządowym.
play_arrow

czytaj więcej

Kościół na świecie - Norwegia

Kościół katolicki w Norwegii składa się z trzech diecezji: Oslo (154.560 km2), Trondheim (56.458 km2) i Tromsø (11.2918 km2). Formalnie tylko Oslo jest diecezją, pozostałe dwie to tzw. administracje apostolskie. Podział ten wynika i z historii, i z geografii – to ogromny, a mało zaludniony kraj, do niedawna o dużych trudnościach komunikacyjnych.
play_arrow

czytaj więcej

„Wszyscy zacznijmy wychowywać”

Taki jest apel Kościoła. W tym roku po raz pierwszy obchodzimy Tydzień Wychowania. Początek roku szkolnego skłania do refleksji nt. metod wychowania. Zapracowani rodzice coraz mniej czasu spędzają ze swoimi dziećmi, wg najnowszych danych przeciętny rodzic poświęca 7 min. dziennie na rozmowę z dzieckiem.
play_arrow

czytaj więcej

Oksford

Oksford kojarzy się przede wszystkim z najstarszym uniwersytetem w krajach anglojęzycznych. Obok Uniwersytetu Cambridge to najbardziej renomowana uczelnia w Wielkiej Brytanii, wysoko ceniona w Europie oraz na świecie. Ale Oksford to także miasto Polaków. W samym Oksfordzie i w jego okolicach mieszka około dwudziestu tysięcy naszych rodaków, liczących co najmniej cztery pokolenia.
play_arrow

czytaj więcej

Męczennicy Peru

W sierpniu br. przypadała 20 rocznica zamordowania dwóch polskich misjonarzy. O. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek zginęli 9 sierpnia 1991 roku z rąk terrorystów skrajnie lewicowego ugrupowania terrorystycznego "Świetlisty Szlak".
play_arrow

czytaj więcej

Śladami św. Olafa po Norwegii

Św. Olaf to jedna z ważniejszych postaci w historii Norwegii i Kościoła katolickiego w średniowiecznej Europie – tak jakby Bolesław Chrobry i św. Wojciech w jednej osobie. Był królem Norwegii w latach 1016-1028 i uchodzi za tego władcę, który „ochrzcił” Norwegię, choć chrześcijańska wiara była już w tym kraju znana.
play_arrow

czytaj więcej

Homeopatia

Stosowana jest w wielu krajach na całym świecie u ludzi i zwierząt. W niektórych brak jest specjalnych regulacji prawnych, podczas gdy w innych, by ją stosować, wymagane jest posiadanie wykształcenia medycznego.
play_arrow

czytaj więcej

Section21