Section00

Audycje | MUZYCZNE ROZMOWY

O audycji

Wszystkim zainteresowanym muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich oraz słuchaczom, którzy chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy dwugodzinne spotkanie z dobrą muzyką. Śledzimy wydarzenia, zapraszamy artystów, którzy opowiadają o swoich nowych projektach czy zbliżających się koncertach. Audycji towarzyszy „Przegląd prasy katolickiej” oraz aktualnych „Wydarzeń muzyczno-kulturalnych” Na to niedzielne muzyczne spotkanie zapraszają Agnieszka Trzeciakiewicz i Marcin Witan.

Program emitowany jest na antenie radiowej „Trójki” w każdą niedzielę i święta o godz. 6.00.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Muzyczne rozmowy
Section05

Dziękuję

Rozmowa z Matanem Sumińskim o płycie "Dziękuje", piosenki inspirowane judaizmem i kultura żydowską a także rozmowa z ks. Arkadiuszem Paśnikiem o jego książce "Życie".
play_arrow

czytaj więcej

Muzyka na serio

W dobie pandemii stałe muzyczne festiwale zmieniają swoje oblicza, szukają nowych metod docierania do słuchaczy. Sierpień to czas wydarzeń z gatunku „muzyki serio” .
play_arrow

czytaj więcej

Nieszpory Ludźmierskie

Hanna Banaszak, Elzbieta Towarnicka , Beata Rybotycka, Zbiegniew Wodecki Jacek Wójcicki, Grzegorz Turnał to soliści najpopularniejszego polskie oratorium XX wieku – NIESZPORÓW LUDŹMIERSKICH.
play_arrow

czytaj więcej

Niebiańskie nieszpory

Piosenki związane z Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, fragmenty nowego wydania traktatu św. Ludwika Marii Grignon de Montfort O prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Marii Panny, fragmenty Nieszporów o Najświętszej Marii Pannie do tekstów bł. Honorata Koźmińskiego i muzyki Pawła Bębenka.
play_arrow

czytaj więcej

Festiwal z muzyką sakralną już wkrótce

Z początkiem sierpnia, w Krakowie tradycyjnie rozpocząłby się festiwal z muzyką sakralną i warsztatami śpiewu liturgicznego. Z racji pandemii przeniesiony jest na kolejny miesiąc. Jak Fundacja Il Canto i radziła sobie w tym trudnym czasie, czy przez internet można prowadzić warsztaty śpiew, jaki repertuar przewidzieli organizatorzy i z jakich powodów młodzi ludzie chcą uczyć się liturgicznego śpiewu, nawet w pandemii?
play_arrow

czytaj więcej

Muzyczne i poetyckie ślady powstańcze

Ok. godz. 9 zaczyna działać radiostacja w fabryce Kamlera na rogu Okopowej i Dzielnej na Woli. Komenda Główna AK wysyła szereg depesz do Londynu, donosząc o wybuchu Powstania i ciężkiej walce. Apeluje również o pomoc. Rozpoczyna się 2 dzień Powstania Warszawskiego.
play_arrow

czytaj więcej

Dębski: Nic nie jest w porządku

Czy za pomocą muzyki można opisać i komentować wydarzenia historyczne? Wszystko zaczęło się w kościołach po niedzielnej sumie – opowiada kompozytor, muzyk Krzesimir Dębski w swojej książce NIC NIE JEST W PORZĄDKU- wydanej kilka dni po rocznicy tragedii wołyńskiej.
play_arrow

czytaj więcej

Wspomnienia Wojciecha Bonowicza

W audycji wspomnienia Wojciecha Bonowicza autora Biografii ks. Józefa Tischnera, której uzupełnione wznowienie pojawiło się w 2O- rocznicę jego śmierci. Muzyka inspirowana słowami księdza filozofa.
play_arrow

czytaj więcej

Organy Archikatedry

27 Międzynarodowy koncert Organy Archikatedry rozpoczyna w tę niedziele cykl co niedzielnych koncertów muzyki organowej, która przez 3 letnie miesiące rozbrzmiewać będzie o godz. 16.00 w Archikatedrze Warszawskiej. O tegorocznych wykonawcach opowiadają -  organizator Przemysław Kapituła organista i rzecznik Festiwalu Michał Guzek. 
play_arrow

czytaj więcej

Tajemnice radosne

Rozmowa z ks. Markiem Chrzanowskim FDP i Janem Królikowskim o książce i płycie Tajemnice radosne, muzyka do wierszy ks. Marka, a także kompozycje zespołu Arete oraz Michała Króla.
play_arrow

czytaj więcej

Pomiędzy Kolbergiem a Tischnerem

3 czerwca minęła 130 rocznica śmierci kompozytora, etnografa Oskara Kolberga, który zasłużył się w zachowaniu dla przyszłych pokoleń ludowych melodii i pieśni religijnych z terenu dawnej Polski. Przed nami 20. rocznica śmierci Ks. Józefa Tischnera – filozofa, profesora Papieskiej Akademii Teologicznej,  kapelana Związku Podhalan, którego główną ideą było „skrystalizowanie idei góralszczyzny”. Obaj stali się inspiracją do działań muzycznych Rodziny Trebuniów-Tutków.  Razem w Krzysztofem Trebunią, nazywanym góralskim następcą Kolberga, przypomnimy muzykę inspirowaną tekstami Ks. Tischnera, opowiemy o przyjaźni rodziny Trebuniów z ks. Tischnerem i o „kolbergowskich” dokonaniach Krzysztofa Trebuni –Tutki.
play_arrow

czytaj więcej

Ave Verum Corpus

W uroczystość Bożego Ciała, które w tym roku łaczy się jubileuszem 700-lecia pierwszych procesji na ziemi krakowskiej, opowiemy o historii i współczesności. Wraz z gościem dominikaninem Andrzejem Bujnowskim – muzykiem,  absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie porozmawiamy o historycznych i współczesnych procesjach krakowskich, o teologicznych początkach i muzyce, która od zawsze była ważnym elementem świętowania.
play_arrow

czytaj więcej

Section21