W Azji i Oceanii, Afryce i na Madagaskarze oraz w Ameryce Łacińskiej posługują 1883 misjonarki i misjonarze. W czasie pandemii, misjonarze pozostali na placówkach, chociaż wiele organizacji pozarządowych wycofało się z terenów misyjnych.
„Módlmy się, by misjonarze czerpali siłę z Eucharystii do codziennych zmagań, posługi słowa i dawania świadectwa miłości „– napisał przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Jerzy Mazur, w komunikacie na Niedzielę „Ad Gentes”, przeżywaną w tym roku pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”.
W audycji „Kościół nasz powszedni” misjonarki pracujące w Togo i Burundi podziela się doświadczeniem swojej misyjnej pracy.
Powiemy także o akcji „Woreczek ryżu”, która wspiera misje franciszkańskie w Ekwadorze i Kenii. Misjonarze dążą do wymiernej poprawy życia ludzi im powierzonych, przez dostęp do wysokiego poziomu edukacji i przygotowania zawodowego, służby zdrowia na poziomie godnym człowieka, do samodzielności i samowystarczalności. Nie zabraknie także informacji na temat pracy misjonarzy w czasie pandemii i działalności fundacji „Tworzyć miłością”, która wspiera działalność misjonarzy.
Zaprasza Sylwia Sułkowska