Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Tydzień Małżeństwa odbywa się równolegle w 22 krajach zawsze w tym samym terminie: 7-14 lutego. W Polsce projekt został zainicjowany w 2015 r. przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Od tego czasu odbyło się dziesiątki wydarzeń o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, rekreacyjnym i rozrywkowym. O tym jakie są cele kampanii, jak  wyglądała tegoroczna edycja Tygodnia Małżeństwa i jakie przynosi owoce powiemy w audycji „Kościół nasz powszedni”.
play_arrow

czytaj więcej

Zanim został papieżem

6 lutego minęła setna rocznica wyboru Achillesa Rattiego na papieża. Z tej okazji na Zamku Królewskim w Warszawie zorganizowano debatę historyczną pod hasłem „Zanim został papieżem  - Pius XI a Polska 1918-1922-2022”. Gościem audycji jest uczestnika spotkania prof. Paweł Skibiński.
play_arrow

czytaj więcej

Małżeństwo szczepionką na trudne czasy

Jutro Walentynki. Można dyskutować czy Święto Zakochanych jest świętem miłości czy komercyjną zabawą, ale niewątpliwie więcej w tym czasie poświęcamy uwagi miłości, relacji między mężczyzną a kobietą.
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Rozmowa - po obchodach Światowego Dnia Życia Konsekrowanego - o charyzmacie Sióstr Nazaretanek oraz o błogosławionych męczennicach z Nowogródka.
play_arrow

czytaj więcej

Kościół wcielony w historii

Societas perfecta, Mistyczne Ciało Chrystusa, Lud Boży - to różne paradygmaty, w których eklezjologia stara się wyrażać rzeczywistość Kościoła. W audycji zatrzymamy się przy książce <Kościół wcielony w historii>  autorstwa portugalskiego teologa Miguela de Salisa, który przygląda się, w jaki sposób na przestrzeni ostatnich dwóch wieków zmieniało się samorozumienie Kościoła.
play_arrow

czytaj więcej

„Życie nie po to tylko jest by brać”

Albo jesteśmy braćmi, albo wszystko runie - ostrzegł rok temu papież Franciszek w przemówieniu do uczestników wirtualnych obchodów pierwszego Międzynarodowego Dnia Braterstwa Ludzkiego
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Trędowatych

Ostatnia Niedziela stycznia w Kościele Katolickim poświęcona jest modlitwie za chorych na jedną z najstraszniejszych chorób, jaką jest trąd. Jest to okazja do objęcia naszą życzliwością i modlitewnym wsparciem misjonarzy, którzy idąc za przykładem Jezusa, poprzez proste gesty miłości służą chorym bliźnim i starają się uwalniać ich od cierpienia.
play_arrow

czytaj więcej

Piękny Bóg i piękny człowiek

Na początku Bóg stworzył.... I widział, że było dobre. Było dobre i piękne. Skąd zatem w dobrym i pięknym świecie stworzonym przez Boga, który jest samym Dobrem i Pięknem wzięła się brzydota zła? Gościem audycji jest o. prof. Tomasz Gałuszka autor książki „Piękny Bóg i piękny człowiek. Zło z perspektywy teologii piękna Tomasza z Akwinu”.
play_arrow

czytaj więcej

Siostry codziennej, nie tylko świątecznej pomocy

W niedzielę poprzedzającą, przypadający w Uroczystość Ofiarowania Pańskiego 2 lutego, Dzień Życia konsekrowanego – zaproszenie do spotkania z siostrami zakonnymi. Jaki z nich pożytek we współczesnym świecie?
play_arrow

czytaj więcej

O Synodzie Powszechnym

Rozmowa na temat aktualnego przebiegu Synodu biskupów o synodalności - na etapie parafialnym i diecezjalnym. Gościem jest delegat Episkopatu Polski na wydarzenia Synodu, dr. Aleksander Bańka.
play_arrow

czytaj więcej

Piękny Bóg i piękny człowiek

Na początku Bóg stworzył.... I widział, że było dobre. Było dobre i piękne. Skąd zatem w dobrym i pięknym świecie stworzonym przez Boga, który jest samym Dobrem i Pięknem wzięła się brzydota zła? Gościem audycji jest o. prof. Tomasz Gałuszka autor książki <Piękny Bóg i piękny człowiek. Zło z perspektywy teologii piękna Tomasza z Akwinu>
play_arrow

czytaj więcej

Słowo, które daje życie

Obchodzona w tę niedzielę po raz trzeci w Kościele Powszechnym Niedziela Słowa Bożego jest wedle zamysłu Ojca Świętego Franciszka dniem poświęconym celebracji Słowa Bożego, ale także okazją do refleksji i budzenia świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii, włączającej w żywy i stały dialog z Bogiem. Zastanowimy się od czego zacząć, aby zmienić swoje nastawienie do Biblii – żeby nie była już książką na półce, do której się nie zagląda, ale żeby miała realny wpływ na nasze życie?
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025