Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Od 700 lat po polskich ziemiach

W Familijnej Jedynce opowiemy o historii Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku obchodzimy 700-lecie pierwszej procesji z okazji tego święta na ziemiach Polski, która odbyła się w Krakowie.
play_arrow

czytaj więcej

Słowo co się Ciałem stało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa.
play_arrow

czytaj więcej

Nadzieja Madagaskaru

Najbardziej poszkodowanymi z powodu epidemii na Madagaskarze są najubożsi. Ludzie, którzy żyją z dnia na dzień, z dniówki za drobne prace: noszenie pakunków, sprzedaż warzyw na straganie, noszenie wody.
play_arrow

czytaj więcej

Wybór życiowej drogi - jak go dokonać?

W czerwcu będziemy rozmawiać o wyborach. Trochę innych niż prezydenckie, choć nie mniej ważnych!
play_arrow

czytaj więcej

Ewangelia według św. Marka – II tom serii Katolicki Komentarz do Pisma Świętego

Największe wrażenie podczas lektury Markowego dzieła budzą przepełniające je radość i pasja, z jakimi Ewangelista przekazuje tę historię. Ewangelia wręcz eksploduje dobrą nowiną o Jezusie Chrystusie, Synu Boga – ukrzyżowanym i powstałym z martwych. Dla Świętego Marka życie i czasy Jezusa nie są tylko jedną z wielu budujących opowieści. To wydarzenie, które zmieniło bieg historii świata i w rzeczywistości doprowadziło tę historię do punktu kulminacyjnego. ​Rozmowa z o. Tomaszem Grabowskim - prezesem wydawnictwa W drodze. 
play_arrow

czytaj więcej

Jaki będzie Kościół po koronawirusie?

Pozamykane kościoły, liturgia Wielkiego Tygodnia bez wiernych, udział we mszy tylko on-line, zamiast komunii sakramentalnej - komunia duchowa, zamiast spowiedzi - doskonały żal za grzechy. To, co dotychczas było wyjątkiem, dla milionów stało się normą na długie tygodnie. Jak trudny czas koronawirusa wpłynie na ludzi wierzących oraz na Kościół?
play_arrow

czytaj więcej

Wirus w przyrodzie?

W maju działamy antywirusowo. Przestrzenią, która potrzebuje skutecznej odtrutki na działania siejące zniszczenie i śmierć jest natura. Świat przyrody odradza się w związku z zatrzymaniem wielu obszarów życia, jednak są sytuacje, że w obliczu walki z koronawirusem wzrosło rabunkowe eksploatowanie Ziemi. W związku z 5. rocznicą encykliki Laudato Si poszukamy antywirusa na niszczenie przyrody.
play_arrow

czytaj więcej

Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość

Był mężem stanu, duchowym przywódcą i autorytetem moralnym dla milionów Polaków. W niedzielę 31 maja przypada 39. rocznica jego pogrzebu, który stał się wielką narodową manifestacją. Wielowymiarową postać Prymasa Tysiąclecia przybliża praca "Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość". Gościem audycji jest autorka książki Ewa Czaczkowska. Zaprasza Jan Pniewski
play_arrow

czytaj więcej

PRYMASWOSKIE MIGAWKI - Otwarta przysłona. Koniec, który staje się początkiem….

W Niedzielę Zesłania Ducha świętego w Familijnej Jedynce wspominać będziemy 39. rocznicę pogrzebu Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
play_arrow

czytaj więcej

Jan Paweł II. Lekcja dla świata

Rok 2020 jest Rokiem Jana Pawła II. W ostatnich dniach mówiliśmy dużo o rocznicy urodzin Papieża Polaka a teraz powiemy jaką lekcją dla świata było odchodzenie Jana Pawła II.
play_arrow

czytaj więcej

Nasza tarcza w czasach kryzysu

W cyklu Antywirus kolejna odsłona naszej ‘tarczy”
play_arrow

czytaj więcej

Teizm, ateizm i religia

„Teizm, ateizm i religia. Najnowsze spory w anglosaskiej filozofii analitycznej” to tytuł obszernej antologii, na którą złożyło się 37 tekstów współczesnych filozofów religii. Gościem audycji jest prof Piotr Gutowski - współredaktor tomu.
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025