Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

Papież światu - 45 lecie pontyfikatu Jana Pawła II

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na konferencję naukową „Papież światu - 45 lecie pontyfikatu Jana Pawła II”. 17 października w Warszawie spotkają się wybitni przedstawiciele świata nauki, wiary i kultury, którzy pochylą się nad globalnym znaczeniem wyboru i przesłania Papieża Polaka. Gościem audycji będzie prof. Dominika Żukowska-Gardzińska z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, wykładowca UKSW w Warszawie.  
play_arrow

czytaj więcej

27 Dzień Papieski - JPII Cywilizacja życia

Do czego w swojej osobistej i zawodowej drodze potrzebny jej autorytet JPII i jego wskazania dotyczące budowania cywilizacji życia?
play_arrow

czytaj więcej

Wolontariat syberyjski

Wolontariat syberyjski obchodzi w tym roku jubileusz-pięciolecie. W październiku kończy się kolejny nabór na wyjazdy na wolontariat. Jak się narodził i dlaczego wolontariusze nie jeżdżą na Syberię, ale np. do Włoch- o tym opowiedzą goście Śladów na piasku: ks.Leszek Kryża, dyr. Zespołu pomocy kościołowi na wschodzie, inicjator wolontariatu i wolontariuszki. Zaprasza AKŁ
play_arrow

czytaj więcej

Współczesna apologia chrześcijaństwa

Po soborze Watykańskim II otoczona złą sławą apologetyka przekształciła się w teologię fundamentalną - dział teologii mający ukazywać wiarygodność chrześcijańskiego objawienia. O dobrej i złej apologii chrześcijaństwa mówi w audycji ks. prof. Przemysław Artemiuk, redaktor książki <Hermeneutyka i apologia. W kręgu myśli teologicznej ks. Henryka Seweryniaka>
play_arrow

czytaj więcej

Wspólny dom-czyli Ekologia po chrześcijańsku

Polska jest wśród krajów, które wysyłają w atmosferę duże, nadmierne, ilości dymów i spalin. Co możemy zrobić ze światem? Nic. A Co możemy zrobić my-tu i teraz? Podjąć działania dla swojego podwórka, powiatu, by się nawzajem widzieć i słyszeć.
play_arrow

czytaj więcej

Duch pracy ludzkiej

Niewielu dziś pamięta, że Prymas Tysiąclecia był jednym z pionierów współczesnych rozważań teologicznych nad pracą. Na przełomie lat 50. i 60. XX wieku Jego najważniejsze dzieło w tej dziedzinie – „Duch pracy ludzkiej” – zostało przetłumaczone na angielski, hiszpański, niemiecki, portugalski, francuski, niderlandzki i włoski.
play_arrow

czytaj więcej

Etyka a problem podmiotu

Etyka w świecie współczesnym Kształt etyki zależy od tego, jakie rozumienie człowieka leży u jej podstaw. O tym, w jaki sposób na rozumienie człowieka wpłynęło społeczeństwo masowe oraz filozoficzna krytyka i jakie ma to konsekwencje dla naszego myślenia o moralności traktuje praca zbiorowa „Etyka a problem podmiotu”. Gościem audycji jest ks. prof. Andrzej Kobyliński - współautor książki.
play_arrow

czytaj więcej

Mistrz Wincenty

8 października w Sandomierzu zaplanowano uroczystości w 800. rocznicę śmierci bł. Wincentego Kadłubka. Nazywany Mistrzem Wincenty, autor Kroniki dziejów Polski, uważany jest za jedną z najważniejszych postaci w dziejach literatury, historii Kościoła polskiego i historiografii polskiej. Krakowski biskup określany mianem „ojca kultury polskiej”, postac ponadczasowa w swoim myśleniu- dzięki 800leciu śmierci ma szansę o sobie przypomnieć. Kim byłby bł. mistrz Wincenty Kadłubek gdyby żył dziś?
play_arrow

czytaj więcej

O chrześcijańskiej filozofii politycznej

Edycję dzieł wszystkich Tomasza Z Akwinu zainaugurował tom przynoszący komentarz Akwinaty do <Polityki> Arystotelesa. O kształtowaniu się chrześcijańskiej filozofii politycznej mówi w audycji prof. Mikołaj Olszewski z PAN
play_arrow

czytaj więcej

Prymas aresztowany

Jest 25 września 1953 rok, wieczór. Do pałacu prymasowskiego przybywa niezapowiedziana grupa ludzi. Kardynał Stefan Wyszyński przeczuwając powód najścia – każe zapalić wszystkie światła w pałacu, by mieszkańcy Warszawy dowiedzieli się, że został zatrzymany.
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025