Redakcja Programów Katolickich Programy dla młodzieży
Section04

Programy | Dla młodych

O szczerości w muzyce

Czy w muzyce artyści powinni dzielić się sprawami swoich małżeństw lub dorastaniem dzieci? Co sprawia, że osobista historia chwyci za serce także innych? W Muzyce Dobrego Słowa spotkamy się z wokalistką Gabrielą Blachą oraz gitarzystą Rado Pendziałkiem, którzy opowiedzą o swojej współpracy, koncertach online i nowych utworach, które powstały w czasie lockdownu.
play_arrow

czytaj więcej

Zapracowani Polacy

Rodzice dzieci w Polsce pracują najwięcej w Europie!- wynika z danych raportu UNICEF nt :jakości życia dzieci w krajach bogatych”. Na 38 krajów bogatych, Polska zajęła dopiero 31. miejsce w rankingu. Na samym końcu znalazły się Chile, Bułgaria i o dziwo! Stany Zjednoczone. Pierwsze miejsca zajęły natomiast kraje skandynawskie. A pod uwagę brano 3 kryteria: status mat., relacje rodzinne i edukację.
play_arrow

czytaj więcej

Pamięć internetu

Wrześniowe audycje "Nocne Cz@ty" koncentrują się wokół tematu pamięci. W ostatnią niedzielę września porozmawiamy o pamięci internetu. Czy prawdą jest to, że co raz zostało w internecie zapisane, nigdy nie będzie zapomniane? Jaki wpływ ma to na ludzi młodych? Czy myślimy o tym, co umieszczamy w sieci i jak można to potem wykorzystać? O stalkingu, internetowej przemocy wśród młodych porozmawiam z ekspertem. 
play_arrow

czytaj więcej

Wielki foch - czyli o (nie) dojrzałości kobiet

To nie ja byłam Ewą - Zapierające dech ‘kobiece wyparcie’ wyśpiewane przez Edytę Górniak, może zawieść… na "Bezdroża". Głosem Sylwii Grzeszczak odsłaniają one tęsknotę kobiecego serca. Pełnego marzeń dalekich od rzeczywistości. W stylu Księżniczki, która żałuje, że…. kochała, jak śpiewa Ewelina Flinta. Bywa, że pozostaje już tylko rzucić: No sorry - jak Sanach. Nie trzeba jednak wpadać „ze skrajności w skrajność” - w stylu Ewki - Julii Pietruchy. Można o tym po prostu porozmawiać. Do czego wraz z s. Anną Marią Pudełko i Anetą Liberacką - autorkami  książki „Wielki foch - czyli o (nie) dojrzałości kobiet” - zaprasza Małgorzata Bartas-Witan
play_arrow

czytaj więcej

W anielskim stylu

Zawsze skłonny pomóc załagodzić konflikt i rozwiązać kłopot. Jego imię znaczy któż jak Bóg, a prorok Daniel stwierdza, że tylko on może skutecznie pomóc w walce z wrogiem. W czym Archanioł Michał może wspomóc nas współczesnych i po co został zesłany na ziemię?
play_arrow

czytaj więcej

Pamięć absolutna

Tematem audycji będzie pamięć absolutna. Czy duszę można zapisać w chmurze? A życie wieczne może istnieć bez Boga i nieba… Gościem audycji będzie dr hab. Robert Kuba Filipkowski - neurobiolog. 
play_arrow

czytaj więcej

Linia Nocna

W Muzyce Dobrego Słowa spotkamy się z Monika Wydrzyńska i Mikołajem Trybulcem, którzy tworzą duet Linia Nocna
play_arrow

czytaj więcej

Tydzień wychowania

W najbliższą niedzielę 20 września przypada 40 rocznica transmisji w Polskim Radiu Mszy św. „radiowej” z warszawskiej bazyliki Świętego Krzyża. Początki transmisji wiążą się ze strajkami na Wybrzeżu w sierpniu 1980. Jednym z 21 postulatów, zawartych w porozumieniu podpisanym 31 dnia tegoż miesiąca przez strajkujących robotników i stronę rządową, było właśnie żądanie rozpoczęcia transmisji Mszy św. przez Polskie Radio. I o tej historii opowiemy naszym słuchaczom.
play_arrow

czytaj więcej

Wytrwajcie w miłości mojej

play_arrow

czytaj więcej

Pocieszenie na strapienie

To co nas przybija – pokrzyżowane plany, samotność, unieruchomienie – może powodować czarne myśli, czy wręcz depresje. Taki kryzys, który w języku duchowym określa się  jako strapienie, woła o pocieszenie – także muzyczne. Dla  Ireneusza Wybraniaka – paulina i kompozytora,  twórcy zespołu muzycznego JAN oraz chóru Keryx – czas pandemicznej izolacji zaowocował powstaniem ORATORIUM POCIESZENIE. Opowiemy o  jego pierwszym wykonaniu 13 września w Sanktuarium MB Pocieszenia w Biechowie oraz o strapieniu, które rodzi pocieszenie. Szczególnie wymowne w przededniu  święta Podwyższenia Krzyża i wspomnienia Matki Bożej Bolesnej  
play_arrow

czytaj więcej

Section020
Section025