Redakcja Polska

Polskie Radio z nową stroną główną i serwisem audio

01.04.2025 13:48
Polskieradio.pl zostało dostosowane do potrzeb współczesnego odbiorcy. Nowa strona łączy to, co Polskie Radio ma najcenniejszego, czyli niezwykłe materiały dźwiękowe, zarówno bieżące jak i archiwalne. Znane do tej pory z anten Polskiego Radia, ale również nowe, tworzone z myślą o miłośnikach podcastów.
Strona podcastowa Polskiego Radia
Strona podcastowa Polskiego RadiaPRdZ

Polskie Radio swoje działania skupia przede wszystkim na kontakcie ze słuchaczem zapraszając go do świata kultury, sportu, edukacji, rzetelnej informacji, ale również rozrywki. Treści te są dostępne w jednym miejscu, w formie pozwalającej zaspokoić potrzeby odbiorców. Tylko nowoczesna platforma daje możliwość dotarcia do szerokiego wachlarza użytkowników. - Uruchomienie serwisu podcastowego to pierwszy krok w strategii internetowej Polskiego Radia. Cieszymy się, że tak trudny projekt udało nam się zrealizować stosunkowo szybko. W najbliższych miesiącach będziemy prezentować kolejne cyfrowe produkty - komentuje Paweł Majcher redaktor naczelny Polskiego Radia.

Przejrzysty układ graficzny, intuicyjna nawigacja oraz dostęp do bogatych zasobów Rolskiego Radia, to pierwszy etap realizacji nowej strategii internetowej. Słuchacze i użytkownicy mogą z poziomu jednej strony przełączać się pomiędzy wszystkimi stacjami - słuchając radia na żywo, a także mają możliwość odsłuchania ulubionych audycji i podcastów w dogodnym dla siebie momencie.

Podcasty zostały pogrupowane w dwanaście kategorii tematycznych. To m.in. słuchowiska Teatru Polskiego Radia, w tym znane wszystkim audioseriale: "Matysiakowie" i "W Jezioranach". Znaleźć tu można również cieszący się olbrzymią popularnością podcast polityczny Renaty Grochal, Jacka Czarneckiego i Rocha Kowalskiego "Strefa wspływów". Jest tu też "Nowy wspaniały świat" Karoliny Korwin-Piotrowskiej czy "Wszystkie książki świata" Michała Nogasia. Dostępne są także podcasty muzyczne, znane z radiowej Dwójki: "Płytowy trybunał Dwójki" czy "Wychowani na hip hopie" z Czwórki i cała kolekcja audiobooków.

Osobno zostały wyróżnione podcasty obcojęzyczne Polskiego Radia dla Zagranicy, a także "Głosy Historii" stanowiące unikatowy zbiór wypowiedzi znanych postaci historycznych oraz Reportaże Polskiego Radia. Z każdym tygodniem będą pojawiały się nowe produkcje realizowane z myślą o odbiorcach w Internecie.
Za nową strategię internetową Polskiego Radia odpowiada Tomasz Sofuł, dyrektor Centrum Mediów Cyfrowych.

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy.

Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio

Aaron Korewa z The Atlantic Council: Polska nie tylko mówi o bezpieczeństwie, ale także podejmuje konkretne działania

01.04.2025 09:30
Szef warszawskiego biura Atlantic Council Aaron Korewa uważa, że podczas gdy USA wahają się w kwestiach wschodnich, Polska staje się eksporterem bezpieczeństwa.

Węgry nowelizują prawo ekstradycyjne, aby chronić Marcina Romanowskiego

01.04.2025 10:15
Węgierski parlament przegłosował nowelizację prawa, aby chronić byłego wiceministra sprawiedliwości rządzie PiS Marcina Romanowskiego przed ekstradycją do Polski. Prokuratura Krajowa zarzuca politykowi popełnienie 11 przestępstw, w tym m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Od grudnia Romanowski jest ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania. Węgry udzieliły mu azylu.

Polska daleko w rankingu długości życia. Eksperci alarmują: zatrzymaliśmy się w miejscu

01.04.2025 12:07
Polska uplasowała się dopiero na 52. miejscu w światowym zestawieniu krajów pod względem przeciętnej oczekiwanej długości życia – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Worldometer. Choć od lat 90. XX wieku notowaliśmy systematyczną poprawę, od 2015 roku postęp w tym zakresie praktycznie się zatrzymał. Eksperci wskazują, że winna jest przede wszystkim niedostateczna profilaktyka zdrowotna.