Redakcja Polska

Dziecko wysłało balonami prośbę o prezent. Święty Mikołaj zareagował szybko

23.12.2024 10:43
Mieszkaniec włoskiej Ligurii znalazł przyczepiony do dwóch balonów list do świętego Mikołaja, w którym mała dziewczynka z innej części kraju poprosiła o rower. Mężczyzna postanowił odnaleźć dziecko i spełnić jego prośbę. Osobiście zawiózł rower autorce listu.
Święty Mikołaj szybko spełnił prośbę dziecka
Święty Mikołaj szybko spełnił prośbę dzieckaAgnes Kantaruk/Shutterstock

"Święty Mikołaj mieszka w Calizzano koło Savony" - podkreślił dziennik "La Stampa", opisując tę świąteczną historię.

Mieszkaniec tej małej miejscowości znalazł dwa balony na sznurku zaplątane przy jego kurniku. Doczepiony do nich był list do świętego Mikołaja, w którym mała Alice z okolic miasta Como, oddalonych o około 300 kilometrów prosiła o rower.

Święty Mikołaj przystąpił do działania

Znalazca listu, Gianni Rasetto, udał się do baru - miejsca spotkań małej społeczności i pokazał go tam. Od razu przystąpiono do akcji.

Wyręczając świętego Mikołaja mężczyzna kupił rower i razem z trzema pomocnikami wyruszył w kierunku Como. Pierwsze kroki skierowali do urzędu gminy, w której mieszka Alice i wyjaśnili, dlaczego jej szukają.

Odnaleźć jej rodzinny dom pomogła urzędniczka. Dzięki temu "święty Mikołaj z Calizzano" wręczył rower dziewczynce i jej rodzicom wzruszonym tym, co może sprawić magia Bożego Narodzenia - zaznaczyła gazeta.

PAP, md

Pierwsza szopka bożonarodzeniowa. Tajemnica świątecznej tradycji

23.12.2024 05:55
W liliowej Umbrii czy w tęczowej Granadzie, za kołem polarnym czy w indiańskiej chacie, w słonecznej Prowansji czy w krakowskim śniegu, wystrugana czy ulepiona - szopka bożonarodzeniowa wywodzi się z groty niedaleko wioski Greccio.

Mikołaj. Święty nie tylko od prezentów

23.12.2024 05:40
Przez wieki święty był otaczany żywym kultem przez katolików i prawosławnych. Dziś kojarzony jest głównie jako postać przynosząca dzieciom prezenty.

Bombka bombce nierówna, a polskie podbijają świat

20.12.2024 14:20
Mogą być szklane, plastikowe, bawełniane, styropianowe a nawet czekoladowe! Jednak najcenniejsze są te wykonywane z cienkiego sodowego szkła i dekorowane ręcznie. Początki ich wytwarzania datuje się na rok 1847.