Redakcja Polska

"Świat na celowniku" - podróżnicze wspomnienia weterana GROM-u

10.07.2021 15:00
Naval w swojej ósmej już książce opisuje doświadczenia z wypraw i dzieli się podróżniczymi radami.
Audio
Naval: Świat na celowniku
Naval: Świat na celownikuźr. media społecznościowe autora

Tym razem były żołnierz GROM-u podbija świat, pokazując czytelnikom, jak podróżuje żołnierz GROM-u. Autor zabiera w ekstremalną podróż i dzieli się swoim doświadczeniem z planowania podróży, pakowania sprzętu, pobytu za granicą i przetrwania w skrajnie trudnych warunkach.

Naval jest autorem książek: „Przetrwać Belize”, „Ostatnich gryzą psy”, „Zatoka”, „Camp Pozzi” i „Chłopaki z Marsa”, "Ekstremalnie. Poradnik treningowy", "Ekstremalna Strzelnica Navala".

Naval przez czternaście lat służył w JW GROM jako operator w zespole bojowym, połowę tego czasu spędził na zagranicznych misjach. Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego (przyznawanym za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia) oraz Złotą Odznaką GROM-u.

Z Navalem, autorem książki "Świat na celowniku", rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: Wojsko Polskie GROM podróże

Wydawnictwo Editions Spotkania przekazało unikalne materiały archiwalne do Archiwum Akt Nowych

09.07.2021 09:30
Dokumenty przekazane na Zamku Królewskim w Warszawie to materiały o działalności antykomunistycznej polskich środowisk emigracyjnych we Francji, Belgii i Niemczech.

"Wielka Czerwona Jedynka" w Gdańsku - do Polski trafiły kolejne amerykańskie czołgi

08.07.2021 15:31
US Army poinformowało, że pierwszy rzut ciężkiego sprzętu wojskowego kolejnego pancernego brygadowego zespołu bojowego (ABCT) armii amerykańskiej dotarł drogą morską do Europy. Tym razem rozładunek prowadzony jest w porcie w Gdańsku, skąd trafi on następnie do polskich garnizonów w ramach letniej rotacji amerykańskiej armii.

Sukcesy i historia odkryć polskich archeologów w Ameryce Południowej

09.07.2021 12:54
Polscy archeolodzy od lat z sukcesem prowadzą prace badawcze na terenie Ameryki Południowej. Na tym kontynencie posiadamy własną placówkę naukowo-badawczą w Cusco, w Peru, którą założył i kieruje profesor Mariusz Ziółkowski, wybitny specjalista w dziedzinie archeologii i etnohistorii Inków, techniki datowań bezwzględnych w archeologii i archeoastronomii, dyrektor Centrum Badań Andyjskich Uniwersytetu Warszawskiego.