Podczas trzydniowych targów autorki poprowadzą warsztaty rysunkowe dla dzieci i młodzieży, będą podpisywać swoje albumy oraz zaprezentują kilka sesji popularnego wśród widzów rysowania na żywo tzw. drawing live. Na stoisku będzie można obejrzeć wystawę oryginalnych i dotąd niepublikowanych ilustracji obu artystek wraz z wielkoformatowymi postaciami z ich komiksów, zapraszającymi do odwiedzenia stoiska. Autorkom będzie towarzyszy polski wydawca Paweł Timofiejuk z wydawnictwa Timof Comics z szerokim wyborem albumów polskich twórców, jak i nowych pozycji dostępnych na rynku polskim i zagranicznym.
Komiks w Belgii jest określany mianem dziewiątej sztuki, a postaci znane z kart obrazkowych opowieści można spotkać na każdym kroku – począwszy od muzeów, księgarń i kawiarń, przez murale pokrywające ściany budynków, na miejskich rzeźbach skończywszy. W Brukseli komiks to nie tylko rozrywka dla najmłodszych, ale sztuka z pogranicza literatury i filmu. Brukselskie Muzeum Komiksu, szlak komiksowych murali, dość pokaźna ilość specjalistycznych komiksowych księgarń, a nawet komiksowe postaci drukowane na belgijskich paszportach, tylko potwierdzają, że komiks jest ważną częścią narodowej tożsamości Belgii. Od kilku lat Bruksela to jedno z ważnych miejsc na mapie europejskiego komiksu, a powstały w 2010 r. coroczny Festiwal Komiksowy przyciąga coraz to większą publiczność z całego świata.
Polski komiks zyskuje na coraz większej popularności zarówno w kraju, jak i na świecie. Tym, co go wyróżnia na rynku międzynarodowym, jest różnorodność i niezależność jego twórców. Większość polskich artystów komiksowych tworzy niezależne publikacje, co daje im artystyczną swobodę eksperymentowania zarówno z tekstem, jak i obrazem.
O polskich akcentach na tegorocznej edycji festiwalu opowiedziała Krystyna Połtowicz z Instytutu Polskiego w Brukseli.