Jak mówił koordynator akcji i dyrygent chóru centrum Jakub Siekierzyński, chodzi o odwiedzenie miejsc z utrudnionym dostępem do kultury. Chodzi m.in. o domy pomocy społecznej, domy dziecka, szpitale, hospicja, areszty.
- I to spotkanie nie jest zwyczajne, bo jest po pierwsze przyjściem z kolędą i zazwyczaj wygląda ono tak, że zaczyna się od swego rodzaju koncertu czy występu. Później przeradza się to we wspólne kolędowanie. I właśnie ten drugi element jest dla nas szczególnie ważny, bo chcemy przede wszystkim dotrzeć z dobrym przesłaniem, ciepłem, radością, uśmiechem do osób, którym być może jest trochę ciężej w życiu - wyjaśniał koordynator akcji.
Kto może uczestniczyć?
Zwykle zgłaszają się chóry i schole, ale centrum czeka także na grupy nieformalne, na przykład znajomych czy współpracowników, którzy lubią razem śpiewać. Akcja odbędzie się po raz dziesiąty, z tej okazji w drugi weekend stycznia w Centrum Alzheimera zorganizowane zostaną warsztaty kolędowe. Zakończą się one koncertem u Ojców Dominikanów na Służewie. W ramach warsztatów uczestnicy skorzystają z zajęć z emisji głosu, ma to być dla nich szansa na rozwój wokalny.
Wspólne kolędowanie odbywać się będzie w dniach 2 stycznia-2 lutego. Centrum Myśli Jana Pawła II do 6 grudnia czeka na zgłoszenia kolędników oraz placówek, które chcą ich gościć.
IAR/dad