Euro 2020

Euro 2020: Boniek ocenił mecz Polska - Słowacja. "Na porażkę nie zasługiwaliśmy"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 22:23
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ocenił w mediach społecznościowych postawę biało-czerwonych w meczu ze Słowacją. "Graliśmy przeciętnie, na porażkę nie zasługiwaliśmy" - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek.
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek Foto: PAP/Marcin Gadomski
  • Boniek zwrócił uwagę na fatalne błędy w obronie
  • Biało-czerwoni mocno ograniczyli swoje szanse na wyjście z grupy E
Euro 2020: Paulo Sousa rozczarowany po meczu ze Słowacją. "Szanse na awans zmalały"

Podopieczni Paulo Sousy fatalnie zainaugurowali Euro 2020. Biało-czerwoni przegrali w Sankt Petersburgu ze Słowacją 1:2 i mocno ograniczyli swoje szanse na awans do 1/8 finału.

Przeciętnie czy słabo?

Biało-czerwoni popełniali błędy i zasłużenie przegrali. Choć zdecydowana większość kibiców uważa, że mecz ze Słowacją był bardzo słaby w wykonaniu naszej reprezentacji, z wpisu Zbigniewa Bońka na Twitterze wynika co innego.

"Graliśmy przeciętnie, na porażkę nie zasługiwalismy. Dwie bramki po fatalnych błędach….." - napisał prezes PZPN (pisownia oryg. - red.).

Bramki po błędach

Boniek zwrócił więc uwagę na sytuacje bramkowe dla rywali. W 18. minucie świetnie na skrzydle zagrał Robert Mak. Słowak poradził sobie z Kamilem Jóźwiakiem i Bartoszem Bereszyńskim, wpadł w pole karne i uderzył na bramkę.

Piłka wpadła do siatki po tym, jak odbiła się od nogi Kamila Glika, słupka i pleców Wojciecha Szczęsnego, któremu zaliczono bramkę samobójczą.

W 69. minucie gola na wagę wygranej Słowaków zdobył Milan Skriniar. Stoper Interu Mediolan, uważany za najlepszego obecnie piłkarza Słowacji, pozostał niekryty po rzucie rożnym. Skriniar zdążył przyjąć piłkę i uderzył nie do obrony.

Awans się oddalił

Porażka ze Słowacją stawia biało-czerwonych w ciężkiej sytuacji. Szanse na awans z grupy E zostały poważnie ograniczone.

Następni rywale uchodzą za silniejszych od Słowacji - Hiszpania (19 czerwca w Sewilli) i Szwecja (23 czerwca w Sankt Petersburgu). Z każdej z sześciu grup do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny oraz cztery z najlepszym bilansem spośród tych, które zajmą trzecie miejsca.

Reprezentacja Polski przegrała w Sankt Petersburgu ze Słowacją 1:2 (0:1) w pierwszym meczu grupy E piłkarskich mistrzostw Europy.

Euro 2020: Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją. "Takich błędów ME nie wybaczają"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 21:38
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewanowski twierdzi, że biało-czerwoni nie ustępowali Słowakom w przegranym 1:2 meczu mistrzostw Europy i zasłużyli co najmniej na remis. 32-letni napastnik żałuje szybko straconej bramki i czerwonej kartki, którą w 62. minucie zobaczył Grzegorz Krychowiak.