Sejm przyjął nowelizację ustawy medialnej autorstwa Platformy Obywatelskiej. Głosowało za nią 254 posłów, przeciw było 138, a 6 wstrzymało się od głosu. PO porozumiała się w tej sprawie z SLD.
Projekt nowelizacji przewiduje zmniejszenie liczby członków zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych, a także zakończenie kadencji władz Polskiego Radia i Telewizji w momencie wejścia ustawy w życie.
Wcześniej Sejm powołał Witolda Grabosia i Sławomira Rogowskiego do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Kandydaturę Grabosia poparło 256, a Rogowskiego 243 posłów. Większość bezwzględna wynosiła 201 głosów.
Sejmowa komisja kultury i środków przekazu pozytywnie zaopiniowała wszystkich czterech kandydatów, zgłoszonych przez kluby poselskie. Byli to zaproponowani przez Lewicę Witold Graboś i Sławomir Rogowski oraz zgłoszeni przez Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Sellin i Maciej Iłowiecki.
Wyniki głosowania przedstawił marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.
Nowych członków Rady trzeba było wybrać po tym, jak po raz pierwszy Sejm, Senat i prezydent odrzucili sprawozdanie z jej działalności w poprzednim roku. Spowodowało to wygaśnięcie kadencji Rady.
Krajową Radę Radiofonii i Telewizji tworzy pięciu członków. Dwóch wybrał prezydent - elekt Bronisław Komorowski. Są to Jan Dworak i Krzysztof Luft. Jednego członka - Stefana Pastuszkę - wybrał Senat.
kh,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR),PAP