Euro 2024

Euro 2024. Wymiana ciosów we Frankfurcie. Rozregulowani Anglicy zatrzymani przez Duńczyków

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2024 19:59
Anglia zremisowała we Frankfurcie z Danią 1:1 w meczu grupy C piłkarskich mistrzostw Europy. Na bramkę Harry'ego Kane'a jeszcze w pierwszej połowie odpowiedział Morten Hjulmand.
Anglia zremisowała z Danią we Frankfurcie
Anglia zremisowała z Danią we FrankfurcieFoto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

Przed rozpoczęciem mistrzostw Anglia, finalista poprzedniego Euro, wymieniana była w ścisłym gronie faworytów. Podopiecznie trenera Garetha Southagate'a na razie jednak na niemieckich boiskach nie zachwycają. Po skromnej wygranej z Serbią 1:0, tym razem zremisowali z Danią 1:1.

Anglia prowadzenie objęła w 18. minucie. Z prawej strony dośrodkował Kyle Walker i piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Harry'ego Kane'a. Napastnik Bayernu Monachium nie miał problemów z wpisaniem się na listę strzelców.

W 34. minucie Anglicy popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki. Duńczycy ją przejęli, a na strzał z prawie 30 metrów zdecydował się Morten Hjulmand. Uderzył płasko, precyzyjnie. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W drugiej połowie niewiele było składnych akcji. Mnożyły się błędy obu drużyn w środkowej części boiska. W 56. minucie zza pola karnego w słupek trafił Phil Foden. Anglicy dogodną okazję mieli jeszcze w 72. minucie, gdy po świetnym podaniu Jude'a Bellinghama strzelał Ollie Watkins, ale skracający kąt Kasper Schmeichel był górą.

Duńczycy jeszcze kilka razy próbowali strzałów z dystansu, jednak nie były tak dobre, jak Hjulmanda. Najbliżej szczęścia byli w 84. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Andreas Christensen spudłował z czterech metrów.

W drugim meczu grupy C Słowenia zremisowała z Serbią 1:1. Po dwóch kolejkach w tabeli prowadzi Anglia (4 pkt), przed Danią (2 pkt), Słowenią (2 pkt) i Serbią (1 pkt). We wtorek Anglia zagra ze Słowenią, a Dania z Serbią.

Grupa C: Dania - Anglia 1:1 (1:1).

Bramki: 0:1 Harry Kane (18), 1:1 Morten Hjulmand (34).

Żółta kartka - Dania: Jannik Vestergaard, Joakim Maehle, Christian Norgaard. Anglia: Conor Gallagher.

Sędzia: Artur Soares Dias (Portugalia). Widzów: 48 953.

Dania: Kasper Schmeichel - Andreas Christensen, Joachim Andersen, Jannik Vestergaard - Joakim Maehle, Morten Hjulmand (82. Christian Norgaard), Pierre-Emile Hojbjerg, Victor Kristiansen (57. Alexander Bah), Christian Eriksen (82. Andreas Skov Olsen) - Jonas Wind (57. Mikkel Damsgaard), Rasmus Hojlund (67. Yusuf Poulsen).

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, Marc Guehi, John Stones, Kieran Trippier - Trent Alexander-Arnold (54. Conor Gallagher), Declan Rice, Jude Bellingham, Phil Foden (69. Jarrod Bowen), Bukayo Saka (69. Eberechi Eze) - Harry Kane (69. Ollie Watkins).

Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym

Kiedy mecze Polaków na Euro 2024?

Biało-Czerwoni zmierzą się z Austrią 21 czerwca w Berlinie>>> CZYTAJ WIĘCEJ

Mecz z Francją 25 czerwca w Dortmundzie >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Awans do 1/8 finału wywalczą po dwa zespoły z każdej grupy i cztery reprezentacje z trzecich miejsc.

Grupy Euro 2024

Euro 2024. Anglicy skazani na sukces? "To może być ostatnia szansa"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2024 13:32
Niewiele spośród 24 zespołów uczestniczących w Euro 2024 czuje na sobie równie duża presję jak piłkarska reprezentacja Anglii. Zdanie kibiców przed tą imprezą jest zgodne - trener Gareth Southgate dysponuje tak mocnym składem, że drużyna musi wreszcie wygrać turniej.

Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Michał Probierz przyznał w Hamburgu przed niedzielnym meczem z Holandią w grupie D mistrzostw Europy, że "ma już w głowie wyjściowy skład". Jak jednak dodał, dopiero wieczorem podejmie decyzję ws. kontuzjowanego ostatnio Pawła Dawidowicza.