Marcin Nowak 22.01.2014

Australian Open: Radwańska rozbiła Azarenkę i pierwszy raz powalczy o finał

Rozstawiona z numerem piątym Agnieszka Radwańska pokonała broniącą tytułu Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6:1, 5:7, 6:0 i awansowała do półfinału wielkoszlemowego Australian Open.
Spektakularne zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej zachwyciło MelbourneSpektakularne zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej zachwyciło MelbourneEPA/NARENDRA SHRESTHA
  • Agnieszka Radwańska przed meczem z Wiktorią Azarenką w ćwierćfinale Australian Open 2014 (IAR)
  • Agnieszka Radwańska przed meczem z Wiktorią Azarenką w ćwierćfinale Australian Open 2014 2 (IAR)

Radwańska - Azarenka 5:7 do 0 Kompletnie bezradna Radwańska. Do 0 przegrywa własne podanie. Pojawiają się poważne, niewybaczalne błędy w grze Polki.

Radwańska - Azarenka 5:6 do 30 Kilka razy zaryzykowała Azarenka i to się jej opłaciło. Polka będzie się starała doprowadzić do tie-breaka, by zostać w tym secie.

Radwańska - Azarenka 5:5 do 15 Wojnę na wyniszczenie tym razem wygrywa Polka. Masa potężnych wymian z głębi kortu. Bez specjalnych fajerwerków, ale skutecznie w wykonaniu Radwańskiej, która wyczekała na błędy Azarenki.

Radwańska - Azarenka 4:5 do 15 Białorusinka też łatwo wygrywa swój serwis i brakuje jej już tylko jednego gema do wyrównania stanu meczu.

Radwańska - Azarenka 4:4 do 15 Seria 8 wygranych piłek przez Białorusinkę przerwana. Radwańska pewnie utrzymuje swoje podanie.

Radwańska - Azarenka 3:4 do 0 To już zaczyna być bardzo niepokojące. Drugi gem "na sucho" wygrany przez 24-letnią tenisistkę z Mińska.

Radwańska - Azarenka 3:3 do 0 Chyba jakaś dekoncentracja Polki. Zdecydowanie najsłabszy gem Radwańskiej i to przy własnym podaniu, a najlepszy w tym meczu w wykonaniu Azarenki. Mamy re-break i za chwilę będzie serwować Białorusinka.

Radwańska - Azarenka 3:2 do 15 Serwis Białorusinki przełamany! Dwa podwójne błędy Azarenki, chłodna głowa Polki przy uderzeniach i Radwańska już bardzo blisko upragnionej gry w półfinale!

Agnieszka
Agnieszka Radwańska serwuje w meczu z Wiktorią Azarenką w Australian Open 2014, fot. EPA/DAVID CROSLING

Radwańska - Azarenka 2:2 do 30 Na szczęście dość pewne zwycięstwo Polki i mamy wyrównanie.

Radwańska - Azarenka 1:2 do 15 Dość szybko wygrane podanie przez Białorusinkę. Teraz Polka będzie musiała utrzymać swój serwis.

Radwańska - Azarenka 1:1 na przewagi Kolejny gem i kolejna gra na wymęczenie. Aż 9 minut walki na korcie. Bitwę wygrywa Polka i mamy remis w gemach. Jednak już widać, że ten set będzie miał pewnie inny przebieg, niż poprzedni - łatwo wygrany przez Radwańską.

Radwańska - Azarenka 0:1 na przewagi Białorusinka wymęczyła pierwszego gema w tym secie. Aż 10 minut walczyła z Polką by utrzymać swoje podanie.

W pierwszym secie Polka zmiażdżyła Białorusinkę aż 6:1 po dwóch przełamaniach. Oby utrzymała wysoką formę w drugiej partii!