Marcin Nowak 22.01.2014

Australian Open: Radwańska rozbiła Azarenkę i pierwszy raz powalczy o finał

Rozstawiona z numerem piątym Agnieszka Radwańska pokonała broniącą tytułu Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6:1, 5:7, 6:0 i awansowała do półfinału wielkoszlemowego Australian Open.
Spektakularne zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej zachwyciło MelbourneSpektakularne zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej zachwyciło MelbourneEPA/NARENDRA SHRESTHA
  • Agnieszka Radwańska przed meczem z Wiktorią Azarenką w ćwierćfinale Australian Open 2014 (IAR)
  • Agnieszka Radwańska przed meczem z Wiktorią Azarenką w ćwierćfinale Australian Open 2014 2 (IAR)

Statystyki po pierwszym secie, który trwał 33 minuty. Jak się można było spodziewać - wyglądają niezwykle korzystnie dla Polki. Radwańska - 67 procent celnego pierwszego serwisu (z czego 69 procent piłek wygranych). Białorusinka - 61 procent (43 procent wygranych). Ale najważniejsze Polka - 3 niewymuszone błędy, przy aż 17 (!) Azarenki. Wygrane piłki już po stronie tenisistki z Mińska - 10 do 2. Na koniec wszystkie wygrane punkty Radwańska - Azarenka 30:17.

Radwańska - Azarenka 6:1 do 30 Polka wygrywa pierwszego seta! I to w kapitalnym stylu! Na razie nie widać, by coś się mogło zmienić w tym meczu. Białorusinka wciąż bezradna. Czyżby pierwszy półfinał Australian Open dla Radwańskiej?

Wiktoria
Wiktoria Azarenka podczas meczu z Agnieszką Radwańską, fot. EPA/MARK DADSWELL

Radwańska - Azarenka 5:1 do 30 Azarenka wyładowała w tym gemie całą swoją wściekłość! Białorusinka w pewnym momencie mocno uderzyła siebie rakietą (!), ale to najwidoczniej poskutkowało. Pierwszy raz w tym meczu utrzymała swoje podanie i zdobyła gema.

Radwańska - Azarenka 5:0 do 15 Polka bez problemu wygrywa własne podanie. Koncertowa gra Radwańskiej na korcie w Melbourne! Azarenka zupełnie nie potrafi sobie poradzić z bardzo równo grającą dziś "Isią". Krakowianka jest jeden gem od wygrania seta.

Radwańska - Azarenka 4:0 na przewagi Drugie przełamanie! Kluczowa była kapitalna wymiana przy siatce, gdy Polka dobiegła do skrótu i przechytrzyła Azarenkę. Później Białorusinka jeszcze walczyła, ale Polka bardzo mądrze rozgrywała wymiany i ma już przewagę dwóch przełamań!

Radwańska - Azarenka 3:0 na przewagi Mnóstwo wymian z głębi kortu. W tej wyniszczającej bitwie - znów lepsza Radwańska, choć tym razem musiała się sporo napracować. Krakowianka wyrabia już całkiem bezpieczną przewagę.

Radwańska - Azarenka 2:0 do 15 I od razu mamy przełamanie! Białorusinka przegoniona na korcie przez Polkę. Tenisistka z Mińska wygrała zaledwie jedną piłkę przy swoim serwisie.

Radwańska - Azarenka 1:0 do 15 Pierwszy gem dla Polki dość łatwo wygrany. Polka grała głębokie piłki bardzo dokładnie - dobrze weszła w mecz.

02:34 ZACZYNAMY! Pierwsza serwuje - Agnieszka Radwańska

02:28 Obie zawodniczki są już na korcie. Najpierw rozgrzewka, a potem już zaczynamy wielkie granie!

02:20 Mecz Radwańskiej z Azarenką był planowany zaraz po zakończeniu spotkana Cibulkova - Halep, więc pewnie zaraz zobaczymy Polkę na korcie w Melbourne.

02:18 My również gratulujemy niezwykle sympatycznej Słowaczce!

Dominika
Dominika Cibulkova cieszy się z awansu do półfinału Australian Open 2014, fot. EPA/DAVID CROSLING

02:16 Dominika Cibulkova właśnie zbiera gratulacje za awans do półfinału Australian Open. Słowaczka rozbiła wyżej notowaną Rumunkę Simonę Halep 6:3, 6:0. Cibulkova w następnej rundzie spotka się właśnie ze zwyciężczynią spotkania Agnieszka Radwańska - Wiktoria Azarenka.

Wyniki ćwierćfinałów turnieju tenisistek w wielkoszlemowym Australian Open w Melbourne:
wtorek

Eugenie Bouchard (Kanada, 30) - Ana Ivanović (Serbia, 14) 5:7, 7:5, 6:2
Na Li (Chiny, 4) - Flavia Pennetta (Włochy, 28) 6:2, 6:2
środa

Dominika Cibulkova (Słowacja, 20) - Simona Halep (Rumunia, 11) 6:3, 6:0
Agnieszka Radwańska (Polska, 5) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 2) - 6:1, 5:7, 6:0

Wyniki ćwierćfinałów gry pojedynczej mężczyzn w wielkoszlemowym Australian Open w Melbourne:
wtorek

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 8) - Novak Djoković (Serbia, 2) 2:6, 6:4, 6:2, 3:6, 9:7
Tomas Berdych (Czechy, 7) - David Ferrer (Hiszpania, 3) 6:1, 6:4, 2:6, 6:4