Paweł Gawlik 07.09.2010

Koszykarskie MŚ: czas na ćwierćfinały

Litwini i Argentyńczycy wywalczyli awans do ćwierćfinału mistrzostw świata koszykarzy. Drużyny te zmierzą się ze sobą w walce o półfinał.
Ławka Chin podczas meczu MŚ z LitwąŁawka Chin podczas meczu MŚ z Litwąfot. Reuters

Argentyńczycy wygrali z Brazylią po bardzo zaciętym spotkaniu. Do przerwy przegrywali dwoma punktami (46:48), które odrobili po trzeciej kwarcie. W końcówce wykazali więcej zimnej krwi i ostatecznie to oni wygrali 93: 89 i dostali się do najlepszej ósemki turnieju. 37 punktów dla zwycięzców zdobył Luis Scola.

Litwa pokonała Chiny 78:67. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Linas Kleiza (30). Litwini wyraźnie zdominowali walkę na tablicach. W sumie mieli 50 zbiórek (17 w ofensywie, 33 w defensywie), podczas gdy Chińczycy tylko 30 (5-25).

Argentyna - Brazylia 93:89 (25:25, 21:23, 20:18, 27:23)

Najwięcej punktów: dla Argentyny - Luis Scola 37, Carlos Delfino 20; dla Brazylii - Marcelo Huertas 32, Leandro Barbosa 20.

Litwa - Chiny 78:67 (17:22, 26:18, 21:11, 14:16)

Najwięcej punktów: dla Litwy - Linas Kleiza 30, Martynas Gecevicius 14; dla Chin - Liu Wei 21.