Marcin Nowak 09.11.2010

"Czerwone Skrzydła" zwyciężają po dogrywce

Hokeiści Detroit Red Wings pokonali Phoenix Coyotes 3:2 w jedynym rozegranym wczoraj spotkaniu NHL. Do rozstrzygnięcia meczu konieczna była dogrywka.
Pittsburgh Penguins - Detroit Red WingsPittsburgh Penguins - Detroit Red Wingsfot. Flickr

Mecz rozpoczął się szczęśliwie dla Detroit. Już po 100 sekundach do siatki trafił Daniel Cleary, jednak dzięki bramce do szatni Martina Hanzala po pierwszej tercji było 1:1.

W drugiej tercji to goście wyszli na prowadzenie po golu Martina Yandle. Wyrównał już w trzeciej odsłonie Szwed Nicklas Lidstroem. Jego rodak Henrik Zetterberg rozstrzygnął losy meczu na korzyść gospodarzy w drugiej minucie dogrywki.

Świetnie spisywali się bramkarze obu zespołów. Jimmy Howard z Detroit obronił 29 strzałów, a Ilia Bryzgałow z Phoenix - aż 37. Wojtek Wolski nie powiększył dorobku punktowego, choć trzykrotnie strzelał na bramkę Detroit.