Paweł Gawlik 25.02.2011

Final Four nie dla Wisły

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków nie zagrają w Final Four Euroligi. W drugim ćwierćfinałowym meczu uległy hiszpańskiemu zespołowi Halcon Avenida Salamanka 60:72
Wisła Can-Pack Kraków - Halcon Avenida SalamankaWisła Can-Pack Kraków - Halcon Avenida Salamankafot. PAP/Jacek Bednarczyk

Po wtorkowej porażce 70:87 w Salamance krakowianki zapowiadały walke o zwycięstwo we własnej hali i przedłużenie szans na awans do Final Four.

Tymczasem już po trzech minutach przegrywały 0:6 i do końca meczu nie potrafiły odebrac rywalkom prowadzenia. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 11:17. Do przerwy strata Wisły wzrosła o kolejne dwa punkty - 28:36.

Na początku trzeciej kwarty gospodynie usiłowały nawiązać walkę z Hiszpankami, zbliżyły się do nich nawet na 5 punktów, ale potem rywalki uzyskały kilkanaście punktów z rzędu, pozbawiając krakowianki jakichkolwiek złudzeń na awans. Przed ostatnią kwartą Halcon Avenida wygrywał już 57:40. Ostatnie minuty to już spokojne kontrolowanie sytuacji na boisku przez drużynę z Salamanki.

W zespole Wisły najwięcej punktów zdobyły: Jelena Leuczanka - 19, Ewelina Kobryn - 12 i Nicole Powell - 8. W ekipie z Hiszpanii najskuteczniejsza była Belgijka Anke de Mondt - 15 pkt.

Obok Halconu Avenida Salamanka, awans do Final Four zapewniły sobie dziś koszykarki podmoskiewskiego zespołu Spartak Widnoje, który wyeliminował Fenerbahce Stambuł.