Paweł Klocek 22.06.2011

Eurobasket: Francja znokautowała Hiszpanię

W katowickim Spodku Francja pokonała Hiszpanię aż 79:55 w pierwszym meczu drugiej rundy mistrzostw Europy koszykarek.
Francja - HiszpaniaFrancja - Hiszpania fot. PAP/Andrzej Grygiel

Obecnie mistrzynie Europy mają dwa zwycięstwa i jedną porażkę w grupie F. Hiszpania ma odwrotny bilans.

O zwycięstwie zdecydowała czwarta kwarta, której Francuzki przez dziewięć minut pozwoliły zdobyć Hiszpankom zaledwie 3 punkty, a same w tym czasie uzyskały ich 29.

Francja swoim zwycięstwem praktycznie odebrała szansę na awans do ćwierćfinału Polkom, z którymi zmierzą się w niedzielę.

Francja - Hiszpania 79:55 (17:15, 13:12, 16:21, 33:7)

Francja: Sandrine Gruda 17, Endene Miyem 16, Clemence Beikes 12, Isabelle Yacoubou-Dehoui 10, Emilie Gomis 7, Edwige Lawson 6, Celine Dumerc 5, Emmeline Ndongue 4, Florence Lepron 2, Marion Laborde 0, Jennifer Digbeu 0, Aurelie Bonnan 0;

Hiszpania: Sancho Lyttle 11, Anna Montanana 11, Alba Torrens 10, Lucila Pascua 8, Elisa Aguilar 6, Anna Cruz 4, Marta Xargay 2, Silvia Dominguez 2, Laia Palau 1.