Marcin Nowak 01.04.2013

Puchar Anglii: Chelsea ograła Manchester United w starciu gigantów

Chelsea Londyn po pokonaniu Manchesteru United 1:0 awansowała do półfinału Pucharu Anglii, w którym zmierzy się z Manchesterem City.
Chelsea Londyn - Manchester UnitedChelsea Londyn - Manchester United PAP/EPA/KERIM OKTEN

Bramkę na wagę awansu strzelił przed własną publicznością senegalski internacjonał Demba Ba, pokonując bramkarza gości Davida De Gea w 49. minucie.
Ba, który w poprzednich dziesięciu występach w barwach stołecznego klubu strzelił jednego gola, przejął piłkę w czwartej minucie drugiej połowy i efektownym strzałem z woleja posłał ją do siatki gości.
Przed utratą bramki zespół rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza uratował czternaście minut później Petr Cech, broniąc strzał głową Meksykanina Javiera Hernandeza.
Spotkanie obserwowało 40 704 widzów.
Londyńczycy, którzy zdobyli puchar cztery razy w ostatnich sześciu latach, spotkają się w meczu półfinałowym 14 kwietnia na Wembley z triumfatorem rozgrywek w 2011 roku Manchesterem City. Dzień wcześniej na tym samym stadionie w drugiej parze zmierzą się Milwall z Wigan Athletic.