1. "Śmierć Martina Luthera Kinga"(1968) – informacja o zastrzeleniu pastora w Memphis, fragm. ostatniego kazania M. L. Kinga, relacja z pogrzebu pastora, działacza na rzecz zniesienia dyskryminacji rasowej, laureata Pokojowej Nagrody Nobla w 1964.
2. "Wypadki marcowe" (marzec 1968) - manifestacja studentów na Uniwersytecie Warszawskim, fragm. wystąpienia I sekr. KC PZPR Władysława Gomułki na temat zdjęcia "Dziadów" Adama Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka z desek Teatru Narodowego, relacja studentki, uczestniczki marcowych wydarzeń na uniwersytecie.
3. "Inwazja w Czechosłowacji"(sierpień 1968) - komunikat radia praskiego o wkroczeniu do Czechosłowacji wojsk rosyjskich, polskich, niemieckich, bułgarskich i węgierskich, oświadczenie agencji TASS, relacja z ulic Pragi, nagrania niezależnej, lokalnej radiostacji żądającej wypuszczenia aresztowanych czeskich przywódców, fragm. przemówienia wypuszczonego na wolność I sekr. KC KPCz Aleksandra Dubczeka, pieśń protestu śpiewana w trakcie Praskiej Wiosny, skomponowana przez Karela Kryla, wiersz "Na śmierć Jana Palacha" recytowany przez autora Kazimierza Wierzyńskiego (Jan Palach 16 stycznia 1969 w proteście dokonał samospalenia).
4. "Pierwszy człowiek na Księżycu" (20 lipca 1969) – informacja o wylądowaniu Apollo 11 na Księżycu, pierwsze słowa kosmonauty Neila Armstronga wypowiedziane na Księżycu, rozmowa telefoniczna załogi statku z prezydentem Stanów Zjednoczonych.