Raport Białoruś

600 tys. Białorusinów ma przymusowy urlop - postój w pracy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2011 22:08
Około 600 tysięcy osób tymczasowo nie pracuje, przerwę w pracy spowodowały problemy na rynku wymiany walut – powiedział w czwartek Uładzimir Zinowski, szef Krajowego Komitetu ds. Statystyki.
Narodowy Bank Republiki Białoruś
Narodowy Bank Republiki BiałoruśFoto: minsk.gov.by

-Zgłosiliśmy prezydentowi, bankowi narodowemu i radzie ministrów, że ok. 600.000 zatrudnionych zawiesiło działalność produkcyjną z inicjatywy pracodawcy, ponieważ spółki nie są w stanie zakupić importowanych surowców. Wszystko to jest spowodowane przez problemy z kursem walut - powiedział Zinowski na konferencji "Rozwój i liberalizacja gospodarki: wzajemne działania i zobowiązania rządu i biznesu". Uładzimir Zinowski przewodniczy również Radzie Rozwoju Przedsiębiorczości na Białorusi.

Rada Ministrów nie może wydawać poleceń bankowi centralnemu, nie może stawiać mu wymagań ani komentować jego działań - twierdzi z kolei minister gospodarki Nikołaj Snopkow. - To jest absolutnie wolny i niezależny regulator, który podlega jedynie prezydentowi - powiedział.

agkm, democraticbelarus.eu

/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Bank Narodowy częściowo uwolni kurs białoruskiego rubla

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 13:53
Białoruska giełda walutowa w przyszłym tygodniu zorganizuje pierwszą tak zwaną alternatywną operację kupna-sprzedaży obcych walut. Ma to pomóc w określeniu wartości rynkowej białoruskiego rubla.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białoruś: ceny rosną, mimo że są regulowane przez państwo

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2011 15:50
W Mińsku ceny konsumpcyjne wzrosły w ciągu kwartału o 16 procent - podaje główny dziennik oficjalny "SB.Biełaruś Siegodnia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Media na Białorusi mają zakaz pisania o drożyźnie i dolarach

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 17:22
W najbliższym czasie z oficjalnych białoruskich mediów znikną informacje o braku obcych walut i o (rosnących) cenach różnych produktów.
rozwiń zwiń