Raport Białoruś

Białoruś: przejście graniczne Pieszczatka zostanie otwarte w styczniu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 12:46
Przejście Połowce-Pieszczatka dostępne jest dla samochodów osobowych (nie dla autokarów). W 2015 roku będzie otwarte dla ciężarówek, a potem może dla ruchu pieszego.
Białoruś: przejście graniczne Pieszczatka zostanie otwarte w styczniu
Foto: Rafamiga/Wikimedia Commons/CC

Przejście Pieszczatka na granicy polsko-białoruskiej zostanie oddane do eksploatacji w styczniu 2015 r. - poinformował w środę naczelnik brzeskich służb celnych Uładzimir Arłouski.
- Oddanie do eksploatacji odbędzie się w styczniu 2015 r. To będzie nowoczesne przejście graniczne o przepustowości 1,2 tys. środków transportu dziennie - oświadczył Arłouski.
Podkreślił, że służby celne będą na przejściu wykonywać wszystkie swoje funkcje, w tym przeprowadzać pełną kontrolę sanitarną pojazdów, która jest obowiązkowa dla ciężarówek.
Arłouski dodał, że w perspektywie przewidziano również obsługiwanie podróżnych przemieszczających się pieszo, ale "na razie nie wiadomo, od kiedy ten ruch zostanie otwarty".
Jak zaznaczył, praca służb celnych obwodu brzeskiego będzie się koncentrować na przyśpieszeniu przepływu osób i pojazdów przez granicę. - Będziemy stwarzać wszelkie warunki, aby obywatele, osoby fizyczne, a także samochody osobowe i ciężarowe jak najszybciej przekraczały granicę - zapewnił.
Arłouski został mianowany szefem brzeskich służb celnych 2 września.
Uruchomienie w przyszłym roku ruchu międzynarodowego na przejściu granicznym Połowce-Pieszczatka to jeden z elementów planu najbliższej polsko-białoruskiej współpracy transgranicznej, ustalonego w lipcu w Mińsku.

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

PAP/agkm

Google
Google Maps

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Białoruś zapowiada uruchomienie szlaku wodnego do Bałtyku i do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 14:38
Białoruś liczy na rozpoczęcie w przyszłym roku prac nad utworzeniem szlaku wodnego z Kijowa do Brześcia, a w perspektywie do Warszawy. O projekcie tym informuje państwowa agencja BiełTA.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekspert: Tusk powinien podjąć temat Partnerstwa Wschodniego

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 14:10
Stan stosunków UE z Białorusią po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej będzie zależeć od tego, czy podejmie on temat przyszłości Partnerstwa Wschodniego - powiedział analityk Białoruskiego Instytutu Badań Strategicznych (BISS) Andrej Jelisiejeu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białoruś: znanemu opozycjoniście grożą "rozprawą" w więzieniu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 15:12
Znany działacz opozycyjny, koordynator ruchu Europejska Białoruś, Maksim Winiarski, poinformował o groźbach, jakie padają pod jego adresem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

O Ukrainie w Mińsku. Separatyści mają listę żądań, chcą ”specjalnego statusu”

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 14:32
Spotkanie grupy kontaktowej Rosja-Ukraina-OBWE rozpoczęło się po południu w stolicy Białorusi - podała agencja Interfax-Zapad.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prorosyjscy separatyści chcą negocjować w piątek na Białorusi. Możliwe kolejne spotkania grupy kontaktowej

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 20:14
Grupa kontaktowa Rosja-Ukraina-OBWE gotowa jest kontynuować swoje spotkania, jeśli taką wolę wyrazi Federacja Rosyjska - oświadczył we wtorek minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin. Separatysta z Doniecka Aleksander Purgin twierdzi, że jest gotów na rozmowy w piątek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

OBWE: w Mińsku rozmawiano o rozejmie i kontroli granicy Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 21:31
Na poniedziałkowym spotkaniu grupy kontaktowej Rosja-Ukraina-OBWE w Mińsku rozmawiano o zawieszeniu broni oraz o kontroli granicy ukraińsko-rosyjskiej - powiadomiła we wtorek OBWE w wydanym komunikacie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Minister rolnictwa: na Białoruś jedzie grupa polskich producentów żywności

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 07:00
W czwartek grupa polskich eksporterów ma rozmawiać na Białorusi o sprzedaży polskiej żywności - zapowiedział to minister rolnictwa Marek Sawicki. Zaznaczył, że Białorusini zobowiązali się do zakupu m.in. ok. 200 tys. ton mleka.
rozwiń zwiń