Ksiądz Jerzy Popiełuszko był duszpasterzem służby zdrowia. Później stał się opiekunem robotników i solidarności.
Od stycznia 1982 roku włączył się bardzo czynnie w comiesięczne Msze święte za ojczyznę, nadając im niezwykłego rozmachu i duchowej głębi, co zaczęło przyciągać na te spotkania liturgiczne coraz większe tłumy uczestników. W specjalnych homiliach podejmował palące tematy odnowy religijnej i moralnej, które łączyły się z aktualnymi kwestiami natury społecznej i politycznej. To, nie podobało się ówczesnej władzy do takiego stopnia, że po kilkukrotnych próbach uciszenia księdza Popiełuszkę, skutecznie Go uciszyli.
19 października 1984 roku, wracając z rozważań różańcowych z Bydgoszczy ksiądz Jerzy Popiełuszko został porwany i bestialsko zamordowany.
Jak dziś w dobie kryzysu Kościoła katolickiego mówić o księdzu Jerzym, jak przybliżać młodemu pokoleniu Jego historię i Jego nauczanie? Na te i inne pytania w audycji "Co jest na tej taśmie?" w rozmowie z gościem Tadeuszem Fredro – Bonieckim, publicystą i autorem książek o księdzu Jerzym Popiełuszce "Zwycięstwo księdza Jerzego. Rozmowy z Grzegorzem Piotrowskim" oraz "Wychodzenie z piekła” a także książki o arcybiskupie Tokarczuku "W starciu z Totalitaryzmem".
W audycji także reportaż Patrycji Gruszyńskiej-Ruman i Waldemara Kasperczaka Między prawdą a prawdą" o kierowcy i zarazem jednej z najbardziej zaufanych osób księdza Jerzego Popiełuszki - Waldemarze Chrostowskim.
Audycja "Co jest na tej taśmie" emitowana była w sobotę (19 października 2024) o godz. 22.06 na antenie PR24
***
SRID