Jego najbardziej znane piosenki to "Czerwone maki na Monte Cassino", "Kwiat paproci", "Ta ostatnia niedziela" i "Co nam zostało z tych lat". Był jednym z najpopularniejszych artystów polskiej estrady, związanym z nią ponad 60 lat. Obdarzony ciepłym barytonem, debiutował w okresie międzywojennym w słynnym Chórze Dana na scenie warszawskiego teatru Qui Pro Quo. Fogg był pierwszym polskim artystą, który wystąpił w telewizji, w 1939 roku śpiewał w studiu telewizyjnym w Londynie. Mieczysław Fogg dał blisko 16 tysięcy koncertów. Po wojnie, jako pierwszy polski artysta pojechał do Stanów Zjednoczonych. Śpiewał w 25. krajach Europy oraz w Brazylii, Izraelu, na Cejlonie, w ośrodkach polonijnych Nowej Zelandii, Australii oraz wielokrotnie w USA i Kanadzie.Otrzymywał honorowe obywatelstwa, zdobywał złote płyty, mikrofony, dyplomy i tytuły najpopularniejszego piosenkarza. Zmarł 3 września 1990 roku w Warszawie.
Mieczysław Fogg, a właściwie Mieczysław Fogiel, urodził się 30 maja 1901 roku w Warszawie. Jako chłopiec śpiewał w chórze w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Kształcił głos między innymi pod kierunkiem profesorów: Jana Łysakowskiego, Eugeniusza Mossakowskiego, Wacława Brzezińskiego i Ignacego Dygasa. Z Qui Pro Quo był związany do 1931 roku, potem kolejno z teatrami i rewiami: Banda, Rex, Polonia, Cyrulik Warszawski, Wielka Rewia, Małe Qui Pro Quo i Tip Top. W okresie międzywojennym wraz z Chórem Dana wystąpił w wielu filmach, w tym: "Parada Warszawy", "Dziesięciu z Pawiaka", "Pałac na kółkach", "Ułani, ułani, chłopcy malowani".
Po odejściu z Chóru Dana, Fogg zadebiutował jako solista, zwyciężając w ogólnopolskim plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia. Występował z własnymi recitalami oraz w programach kabaretowych z Mirą Zimińską i pianistą Tadeuszem Sygietyńskim. Podczas niemieckiej okupacji występował w kawiarniach oraz szpitalach. Brał udział w Powstaniu Warszawskim jako starszy strzelec I Batalionu Szturmowego Odwet. Śpiewał na barykadach i w schronach. Był kilkakrotnie ranny. Gestapo kilkakrotnie go przesłuchiwało pod zarzutem podburzania społeczeństwa. Mieczysław Fogg w czasie wojny pomagał Żydom, za co później otrzymał tytuł Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Za udział w Powstaniu Warszawskim otrzymał Krzyż Zasługi z Mieczami. Po wojnie otworzył w Warszawie kawiarnię Cafe Fogg. Następnie założył firmę fonograficzną Fogg Records, która działała do 1951 roku. W 1958 roku zwyciężył po raz drugi w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego piosenkarza roku.
Mieczysław Fogg jest bohaterem filmu biograficznego "Sentymentalny pan", w reżyserii Ludwika Perskiego oraz wspomnieniowego programu telewizyjnego "Na przekór modom, czyli M. Fogg i jego piosenki".