13 grudnia. Opowieści internowanych

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 00:20
W 32. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego audycję "Notatnik Dwójki" poświęcimy wspomnieniom osób internowanych po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 r.
Czołgi T-55 podczas stanu wojennego w Zbąszyniu
Czołgi T-55 podczas stanu wojennego w ZbąszyniuFoto: Wikipedia/Jan Żołnierkiewicz

13 grudnia 1981 w PRL, po wprowadzeniu stanu wojennego, część działaczy opozycyjnych została zatrzymana i wywieziona do ośrodków internowania, mieszczących się przeważnie w więzieniach. Potem różne były ich losy. Wielu udało się na emigrację, bo karą za wolność była - wolność. Niektórzy wrócili.

Stan wojenny - serwis specjalny>>>

W "Notatniku Dwójki" wysłuchamy opowieści Andrzeja Rozpłochowskiego, Andrzeja Sobieraja, Krzysztofa Turowskiego i Sławomira Chojeckiego.

Na audycję zaprasza Hanna Maria Giza.

13 grudnia (piątek), godz. 15.00

Czytaj także

Anne Applebaum zagląda za żelazną kurtynę

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 21:00
- Historia Europy Wschodniej jest częścią dziejów Zachodu, uzupełnia je i pomaga lepiej zrozumieć. Wcześniej poznanie tej części świata było bardzo utrudnione - mówiła w Dwójce Anne Applebaum, autorka książki "Za żelazną kurtyną".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piętnaście tysięcy wojen w historii

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 16:00
- Zbrojna konfrontacja stanowi integralną część historii ludzkości. W przekonaniu Heraklita z Efezu wojna jest ojcem i królem wszechrzeczy - mówił w Dwójce płk dr hab. Tomasz Kośmider w rozmowie o bitwach, które zmieniły los świata.
rozwiń zwiń