"Dwanaście srok za ogon". Ornitologia z perspektywy humanisty

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 14:00
W audycji z cyklu "Literatura non-fiction" spotkamy się ze Stanisławem Łubieńskim, autorem książki "Dwanaście srok za ogon".
Dwanaście srok za ogon to książka dla ornitologów, którzy chcą wyjść poza ścisłe ramy nauki, i dla ptasiarzy, którzy chętnie uzupełnią swoją wiedzę
"Dwanaście srok za ogon" to książka dla ornitologów, którzy chcą wyjść poza ścisłe ramy nauki, i dla ptasiarzy, którzy chętnie uzupełnią swoją wiedzęFoto: mat. promocyjne


"Dwanaście srok za ogon" to naturalna konsekwencja przyrodniczych i okołoprzyrodniczych zainteresowań Stanisława Łubieńskiego, które miały początek w dziecięcej ciekawości i pasji. Najpierw było samodzielne podglądanie ptaków przez radziecką lornetkę, potem coraz poważniejsze obserwacje i lektury, wyjazdy na Węgry, do Skandynawii, w deltę Dunaju.

Później ornitologia stała się źródłem inspiracji do pisania o sztuce, literaturze, filmie…

***

Na "Przestrzenie kultury" (z cyklu "Literatura non-fiction") – w niedzielę (3.04) w godz. 12.00-13.00 – zaprasza Katarzyna Nowak.

mat. promocyjne/jp/kd

Zobacz więcej na temat: ornitologia przyroda ptaki
Czytaj także

"Życie w Rosji jest nieustanną maskaradą"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 15:00
– Wszystko jest spektaklem, wszystko jest względne. To dotyczy całego społeczeństwa – mówił Peter Pomerantsev, autor reportażu "Jądro dziwności. Nowa Rosja".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Książek: mapa jest gotowym miejscem akcji

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 16:00
– Czytanie mapy to jakby fragment reportażu podróżniczego z pogranicza grafiki i literatury – mówił autor niedawno wydanej książki "Droga 816".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszystkie Ukrainy Ziemowita Szczerka

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 18:30
– Ta książka składa się z perspektyw. W zasadzie wszystko, co piszę, kręci się wokół perspektywy – mówił autor reportażowej książki "Tatuaż z tryzubem".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kurdowie. Niewidzialny naród optymistów

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 15:00
– To w ponad 90 procentach muzułmanie, ale całkowicie różni od tych, których znamy – mówił Paweł Smoleński, autor książki "Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mieszkańcy raju? Prawdy i stereotypy o Szwedach

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 19:22
– Kilka osób powiedziało mi, że po tej książce nabrało ochoty na emigrację – mówiła Katarzyna Molęda, autorka reportażowego tomu "Szwedzi. Ciepło na północy".
rozwiń zwiń