"Domy pisarzy 2". Miejsca twórczych zrywów

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2024 14:15
Marzena Mróz-Bajon po raz kolejny zabiera czytelników w podróż śladami wielkich pisarzy "Domy pisarzy 2" to opowieść o miejscach, które były świadkami twórczych zrywów, o biurkach, przy których rodziły się nieśmiertelne dzieła, o miastach, które kształtowały pisarską wrażliwość.
Marzena Mróz-Bajon  w swojej książce Domy pisarzy 2 po raz kolejny zabiera czytelników w podróż śladami wielkich twórców.
Marzena Mróz-Bajon w swojej książce "Domy pisarzy 2" po raz kolejny zabiera czytelników w podróż śladami wielkich twórców.Foto: Adam Warżawa/PAP

Marzena Mróz-Bajon w poszukiwaniu literackich miejsc przemierza świat od ponad dwudziestu lat. Tym razem zabiera nas do Argentyny, gdzie Gombrowicz rozwijał swoją twórczość, do ukochanej wiedeńskiej kawiarni Bernharda i do jego domu w Ohlsdorfie. To także podróż do mrocznej posiadłości Gabriele D'Annunzia oraz na Lanzarote, gdzie domu szukała José Saramago,

Jak przekonuje wydawnictwo, książka "Domy pisarzy 2" to nie tylko podróż w przestrzeni, ale i w czasie. To opowieść o poszukiwaniu, odkrywaniu i rozumieniu. 

*** 

Na audycję "Rozmowy po zmroku" w środę (11.09) o godz. 21.30 zaprosił Jakub Kukla.

zch/pg

Czytaj także

"Świadectwo" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2024 18:00
Ryszard Zieliński miał osiem lat, kiedy wybuchła II wojna światowa. Jego ojciec pracował na terenie warszawskiego getta. Wyprowadził stamtąd żydowskie małżeństwo Paulinę i Kazimierza Berków. Zapraszamy na reportaż Joanny Bogusławskiej pt. "Świadectwo", który opowiada o tej niesamowitej historii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mitologiczne imagimarium Herberta. "Antyk był dla niego elementem kulturowego kodu genetycznego"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2024 21:00
- Kultura antyczna była dla Zbigniewa Herberta czymś, co się dziedziczy, ale w sposób tożsamościowy. Herbert odczuwał silną przynależność do kultury śródziemnomorskiej. Co więcej, miał świadomość, że ta kultura daje pewien język, którym mówimy o rzeczywistości. Zestaw symboli, dzięki którym człowiek opowiada sam o sobie - mówił w Dwójce historyk literatury prof. Wojciech Kudyba.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiecznie żywa legenda Titanica. "To historia, która inspiruje twórców"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2024 09:00
Jego tragiczna historia inspiruje filmowców, literatów i muzyków. Kiedy powstał, nazywano go "inżynieryjnym cudem". Miał być klejnotem brytyjskiej floty pasażerskiej. Pochłonął jednak ponad 1500 istnień. W  "Rozmowach po zmroku" odwiedziliśmy wystawę "Titanic: The Artifact Exhibition".
rozwiń zwiń