Jerzy Stępień - od prawa do jazzu

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 08:25
W audycji "Piątek z Kisielem" zapraszamy na spotkanie z Jerzym Stępniem, z którym porozmawiamy o kulturze - także kulturze prawnej, o tym, jak zmienia się Polska i jak zmieniamy się my - Polacy. Będziemy też mówić o jazzie.
Jerzy Stępień jako przewodniczący składu Trybunału Konstytucyjnego
Jerzy Stępień jako przewodniczący składu Trybunału KonstytucyjnegoFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jerzy Stępień - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego; sędzia w latach 70.; delegat na I Krajowy Zjazd "Solidarności" - współautor projektu Posłania do Narodów Europy Wschodniej, internowany w stanie wojennym; senator I i II kadencji, współzałożyciel Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, współautor reform administracji publicznej w latach 90.; sędzia Trybunału Konstytucyjnego (prezes w latach 2006-08); obecnie nauczyciel akademicki w Uczelni Łazarskiego - twórca programu pierwszych w Polsce studiów Master in Public Administration; autor licznych publikacji dot. konstytucjonalizmu, administracji publicznej, historii; felietonista "Gazety Prawnej"; członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. (jerzystepien.natemat.pl)

Na spotkanie z Jerzym Stępniem w audycji "Piątek z Kisielem" zaprasza Jerzy Kisielewski.

14 lutego (piątek), godz. 18.00-19.00

mc/mm

Czytaj także

Szewach Weiss: Mandela przypominał mi Tadeusza Mazowieckiego

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 12:00
- Po tylu latach więzienia nie zemścił się, tylko wybaczył i stworzył możliwość życia razem. To mi przypomina politykę "grubej kreski", bez tego mamy wojną domową - mówił w Dwójce prof. Szewach Weiss, izraelski polityk, dawny przewodniczący Knesetu i ambasador Izraela w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Romaszewska-Guzy: zostałam internowana w zastępstwie za mamę...

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 14:00
- Nazbierało Ci się... Byłaś córką Romaszewskich i narzeczoną Guzego, przewodniczącego NZS. A do tego miałaś już własne zasługi w walce z władzą ludową - namawiał Robert Mazurek do wspomnień jedną z najmłodszych Polek internowaną 13 grudnia, dziś szefową Telewizji Biełsat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciemna strona "igrzysk Putina”

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 19:51
- Olimpiada Władimirowna nie jest lubiana w Soczi – oceniał znawca Rosji Wacław Radziwinowicz, który kulisy przygotowań do wydarzenia opisał w książce "Soczi. Igrzyska Putina". Dlaczego mieszkańców olimpijskiego miasta nie cieszą nadchodzące zawody?
rozwiń zwiń