Co zmieniło się przez ten rok?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2010 09:59
Rozmowa o mediach publicznych.
Audio

Minął rok, a sprawy nie zaczęły iść w dobrym kierunku.

8 lipca 2009 radiowa Dwójka zamilkła na 24 godziny. Był to protest przeciwko dramatycznemu spadkowi finansowania jej misji. Do słuchaczy, naszych przyjaciół, środowisk twórczych, kolegów dziennikarzy i tych, którzy decydują o losie publicznych mediów, skierowaliśmy apel. Tak wtedy pisaliśmy: (...) nie godzimy się na degradację najważniejszych elementów misji radia publicznego. Naszą działalność kulturalną i edukacyjną prowadziliśmy zawsze z pełnym zaangażowaniem i na najwyższym poziomie. Pogarszającą się sytuację finansową traktowaliśmy dotąd jako przejściowe kłopoty. Dzisiejszy stan debaty o mediach publicznych odebrał nam nadzieję na rozwiązanie problemu w najbliższej przyszłości. Uwaga opinii publicznej jest kierowana niemal wyłącznie na problemy telewizji i na spory polityczne. Mamy wrażenie, że głos kultury jest w dyskusji lekceważony, a nasza działalność – pomijana i przemilczana.

O kwestiach związanych z problematyką mediów publicznych rozmawialiśmy z naszymi gośćmi: Janem Dworakiem, senatorem Piotrem Andrzejewskim, Jackiem Żakowskim oraz, telefonicznie, z Jerzym Fedorowiczem.

Jerzy Fedorowicz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, mówił o własnie przyjętej przez Sejm małej nowelizacji ustawy medialnej

Jan Dworak zastanawiał się nad kwestią odpolitycznienia mediów publicznych

O mechanizmie odpolityczniania mediów publicznych mówił również senator Piotr Andrzejewski

Jan Dworak odpowiadał również na pytanie prowadzącego audycję o zasadność przekształcenia Radia i Telewizji w spółki prawa handlowego.

O tym, jak przekonać obywateli do abonamentu, mówili Piotr Andrzejewski

i Jan Dworak

Audycję prowadzili Tomasz Mościcki i Bartosz Panek.

8 lipca (czwartek), godz. 18:00

Czytaj także

Kultura w zagrożeniu!

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2009 09:21
15 lipca 2009
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wybieram Dwójkę: Jaka przyszłość mediów publicznych?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2010 12:41
Dziś rozmowa z autorem projektu ustawy medialnej, Tadeuszem Kowalskim
rozwiń zwiń