Szczyt klimatyczny. Jest wola by uratować świat

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 18:23
- W Paryżu ustalono kompromis wśród wszystkich krajów świata, żeby działać na rzecz klimatu i starać się powstrzymać wzrost globalnej temperatury poniżej 2 stopni - mówiła w Dwójce Julia Michalak z Demos Europa.
Aktywiści wzywający przywódców do podjęcia walki z globalnym ociepleniem
Aktywiści wzywający przywódców do podjęcia walki z globalnym ociepleniem

Po raz pierwszy 150 państw zdecydowało się ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery i z czasem zwiększać te ograniczenia. - W centrum uwagi jest spalanie paliw kopalnych w sektorach energetyki i transportu - wyjaśniał gość "Pulsu świata". - To jest w tym momencie główne źródło emisji gazów cieplarnianych - dodawała.

Co konkretnie zadeklarowali światowi przywódcy w Paryżu. W jaki sposób zamierzają zredukować emisję dwutlenku węgla? Czy czeka nas wielka przemysłowa rewolucja polegająca na odejściu od ropy i węgla?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Gość: Julia Michalak z Demos Europa

Data emisji: 14.12.2015

Godzina emisji: 17.45

bch/mm

Czytaj także

Barack Obama: porozumienie ws. klimatu może być przełomowe dla świata

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 13:46
Barack Obama nazwał historyczną zawartą w Paryżu umowę w sprawie zmian klimatycznych. W wygłoszonym oświadczeniu amerykański prezydent stwierdził między innymi, że paryskie porozumienie może być przełomowe dla świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eksperci o wynikach COP21: to przełom w międzynarodowej polityce klimatycznej

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 17:50
- W umowie klimatycznej z Paryża mamy do czynienia z przełomem w światowej polityce ws. klimatu, a kierunek, który wyznacza, stanowi sygnał m.in. dla rządów i inwestorów, jaki obrać model rozwoju gospodarki - twierdzą eksperci, dyskutujący o postanowieniach paryskiego porozumienia.
rozwiń zwiń