Od książki do e-booka. Plany Instytutu Książki

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 19:00
- W pierwszym kwartale przyszłego roku uruchomimy projekt skierowany do osób niewidzących i słabo widzących, którzy w Polsce stanowią około pół miliona osób. W jego ramach wezmą udział wydawcy w wybranych, odpowiednio zabezpieczonych bibliotekach – tak o jednym z planowanych działań na 2017 rok opowiadał dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.
Audio
  • Krzysztof Koehler i Dariusz Jaworski opowiadają o planach Instytutu Książki na 2017 rok (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/domena publiczna

Projekt, o którym wspomniał gość Dwójki, to IBUK Libra Light, czyli system umożliwiający proste nawigowanie po stronie, wyszukiwanie, wybór publikacji w określonym formacie, a następnie pobranie i odtworzenie na własnym urządzeniu (np. komputer, telefon, urządzenie przenośne). Osoby niepełnosprawne będą miały bezpłatny dostęp do platformy po zalogowaniu się do osobistego konta i wprowadzeniu kodu autoryzacyjnego PIN.

Jaka jest polityka Instytutu wobec szerszych kampanii promujących książki elektroniczne, jakie są pomysły instytucji na wsparcie dla księgarń i bibliotek lokalnych, a także na zwiększenie poziomu czytelnictwa w Polsce? O tych i innych założeniach Instytutu Książki na 2017 roku posłuchamy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Dariusz Jaworski (dyrektor Instytutu Książki), Krzysztof Koehler (zastępca do spraw programowych, Instytut Książki)

Data emisji: 19.12.2016

Godzina emisji: 18.00

mz/mc

Czytaj także

Obciach? Chłopcy nie chcą czytać książek

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 21:00
– Wynika to ze społeczno-kulturowych uwarunkowań i pojęcia tego, co jest godne wstydu – mówiła Anna Czernow ze Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych.
rozwiń zwiń