Przybieżeli do Betlejem artyści...

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 15:16
Betlejem to miasto leżące na Zachodnim Brzegu, czyli w palestyńskiej enklawie, terytoriach okupowanych przez Izrael. W Betlejem kwitnie też... życie artystyczne Palestyny, co jest odpowiedzią na przemoc i terror. 
Audio
  • Życie artystyczne Betlejem (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: eFesenko/Shutterstock

Co jakiś czas, tak jak w ostatnich tygodniach, miejsce narodzin Jezusa Chrystusa jest areną napięć między Izraelczykami i Palestyńczykami. Mur oddzielający część izraelską i palestyńską upodobał sobie Banksy, w mieście znajduje się hotel "The Walled Off" poświęcony jego twórczości, a w obozie dla uchodźców Aida można kupić m.in. wisiorki zrobione z odłamków izraelskich pocisków i inne przedmioty artystyczne.

Dlaczego Betlejem stało się centrum artystycznym i jak to jest być artystą w czasach okupacji? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Adrian Bąk

Data emisji: 20.12.2019

Godzina emisji: 15.00

Zobacz więcej na temat: Dwójka Adrian Bąk
Czytaj także

"Pan T.". Sebastian Stankiewicz: Filak jest takim chłopakiem jak ja

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 16:38
- Wydaje mi się, że ludzie utożsamiają się z rolą Filaka - to człowiek z ludu. Chciałem, żeby on był mięsisty, prawdziwy - powiedział w Dwójce aktor Sebastian Stankiewicz, który za rolę drugoplanową w filmie "Pan T." został nagrodzony na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powojenne losy polskiej inteligencji we wspomnieniach Romana Jasińskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 11:00
Pierwsza część wspomnień Romana Jasińskiego została opublikowana w 2006 r. pt. "Zmierzch starego świata. Wspomnienia 1900–1945". Zaprosiliśmy do wysłuchania fragmentów drugiej części zatytułowanej "Nowe życie. Wspomnienia 1945-1976".
rozwiń zwiń