Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej - skansen pełen skarbów drewnianej architektury

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2025 11:15
Zapraszamy na wspólną wizytę w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. W skansenie można podziwiać zabytkową drewnianą architekturę wsi podlaskiej oraz obiekty zaliczane do tak zwanej małej architektury: a więc krzyże, kapliczki, studnie, ale także budynki mieszkalne, gospodarcze, a nawet dziewiętnastowieczny dwór z Bobry Wielkiej. 
W skansenie można podziwiać zabytkową drewnianą architekturę wsi podlaskiej oraz obiekty zaliczane do tak zwanej małej architektury: a więc krzyże, kapliczki, studnie, ale także budynki mieszkalne, gospodarcze, a nawet dziewiętnastowieczny dwór z Bobry Wielkiej.
W skansenie można podziwiać zabytkową drewnianą architekturę wsi podlaskiej oraz obiekty zaliczane do tak zwanej małej architektury: a więc krzyże, kapliczki, studnie, ale także budynki mieszkalne, gospodarcze, a nawet dziewiętnastowieczny dwór z Bobry Wielkiej. Foto: Maria Czok/PR2

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej prężnie się rozwija - wciąż przenoszone są tu nowe obiekty z terenu województwa podlaskiego. Często jest to jedyny sposób ich zachowania. 

<<< Maria Czok zaprasza na spacer po Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej >>>

Naszą przewodniczką była Urszula Szymak-Waśkiewicz, kustoszka Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Dziale Etnografii.

*** 

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowanie: Maria Czok

Data emisji: 8.04.2025

Godz. emisji: 11.00


Czytaj także

Spuścizna Albrechta Hohenzollerna. Wystawa "Hołd 500. Historia – Kultura – Pamięć" w Malborku

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2025 17:20
"Hołd 500. Historia – Kultura – Pamięć" to wystawa przygotowana na pięćsetlecie podpisania traktatu krakowskiego i hołdu lennego, który królowi polskiemu Zygmuntowi I Staremu złożył Albrecht Hohenzollern, ostatni wielki mistrz zakonu krzyżackiego. Jeszcze przed otwarciem wystawy zapraszamy Państwa na jedną z jej części, która po raz pierwszy w historii muzealnictwa pokazuje sztukę, kulturę i naukę renesansowego dworu królewieckiego księcia Albrechta Hohenzollerna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pałac Wielopolskich w Częstocicach - bogata historia i ciekawa teraźniejszość

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2025 11:15
Historia tego miejsca nierozerwalnie łączy się z dziejami ziemi świętokrzyskiej. Obecnie mieści się tu jeden z oddziałów Muzeum Archeologiczno-Regionalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
rozwiń zwiń