Wirtualny skansen wraków

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 15:42
W audycji opowiadaliśmy o stronie internetowej "Wirtualny Skansen Wraków Zatoki Gdańskiej", na której zamieszane są modele 3D bałtyckich wraków wraz z opisami i ich historią.
Audio
  • O serwisie internetowym "Wirtualny Skansen Wraków Zatoki Gdańskiej" (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Insgesamt gibt es 34 Schiffswracks in der Ostsee
Insgesamt gibt es 34 Schiffswracks in der OstseeFoto: shutterstock/scubadesign

Na dnie Zatoki Gdańskiej spoczywa bardzo wiele wraków statków zatopionych na przestrzeni kilkuset lat. Kilkadziesiąt z nich zostało przebadanych przez archeologów podwodnych z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Jednym z efektów ich pracy jest serwis "Wirtualny Skansen Wraków Zatoki Gdańskiej".

Jak wygląda praca podwodnych badaczy? Jakie zabytki spoczywają na dnie morza i co dzieje się z tymi, na które trafią badacze? O tym w nagraniu audycji.

*** 

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Goście: dr Robert Domżał (dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego), Iwona Pomian (kierowniczka Działu Badań Podwodnych), Irena Rodzik (kierowniczka Działu Konserwacji Muzealiów)

Data emisji: 19.06.2019

Godzina emisji: 15.00

jp/pg

Czytaj także

Dwór Artusa. Dom spotkań rycerstwa, giełda i doskonała piwiarnia

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:30
Niegdyś ośrodek życia towarzyskiego, dziś pełni rolę obiektu recepcyjnego miasta. Jego nazwa została zaczerpnięta ze średniowiecznej legendy o  królu Arturze, symbolu rycerskości i odwagi. Zapraszamy na wycieczkę po gdańskim Dworze Artusa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku. Dawna oaza wolności, której grozi zawalenie

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 11:06
Każdy mógł przyjść. Jedni się tylko przysłuchiwali, inni brali czynny udział w dyskusjach przy herbacie. Tak wyglądały w latach 70. i 80. spotkania w Duszpasterstwie Akademickim "Górka" przy dominikańskim kościele św. Mikołaja w Gdańsku.
rozwiń zwiń