"Moja żydowska Warszawa". Życie przed Zagładą

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 16:30
Gościem audycji będzie Anna Ciałowicz, która starannie wybrała i przetłumaczyła z języka jidysz na polski świadectwa ocalałych żydowskich mieszkańców przedwojennej stolicy.
Nalewki stanowiły główną ulicę żydowskiej Dzielnicy Północnej, zwanej też dzielnicą nalewkowsko-muranowską.
Nalewki stanowiły główną ulicę żydowskiej Dzielnicy Północnej, zwanej też dzielnicą nalewkowsko-muranowską. Foto: Boston9/Wikimedia/Public domain

W siedemdziesiątą czwartą rocznice wybuchu powstania w getcie warszawskim spróbujemy przyjrzeć się żydowskiemu życiu, które Zagłada nieodwracalnie zniszczyła i skazała na niemal całkowitą niepamięć. Dzięki antologii Anny Ciałowicz można zobaczyć przedwojenny świat z całym jego zróżnicowaniem politycznym, kulturowym i religijnym.

***

Na audycję "Spotkania po zmroku" zapraszamy we środę (19.04) w godz. 21.30-22.00. Program poprowadzi Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

mz/kd

Czytaj także

"Miss Holokaust", czyli konkurs w sercu Hajfy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 11:00
- Gdy jechałam na stypendium do Izraela, to chciałam rozmawiać z ludźmi o doświadczeniach wojennych. Okazało się, że Izraelczyków nie do końca interesuje ten temat, bo mają bardziej aktualne problemy. W sposób naturalny zainteresowałam się więc osobami, które pamiętają tamte czasy – podkreśliła Michalina Musielak, opowiadając o genezie powstania filmu "Miss Holokaust".
rozwiń zwiń