Chińska codzienność i "Architektura działania"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2011 18:00
Kuratorki dwóch niezwykłych wystaw były gośćmi Piotra Kędziorka we wtorkowym "Poranku Dwójki".
Audio
  • Elwira Malec zaprasza na wystawę w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie
  • Kaja Pawełek o wystawie w CSW Zamek Ujazdowski

We wtorkowym "Poranku" zaprosiliśmy Państwa na wystawę "Chińska sztuka laki i malarstwo ludowe". Ekspozycja zostanie otwarta w środę 14 września w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Znajdą się na niej prace, które ukazują życie codzienne mieszkańców różnych regionów Chin, przedstawiają ich środowisko naturalne i zwyczaje ludowe. O wystawie opowiadała jej kuratorka Elwira Malec.

Naszym gościem była też Kaja Pawełek, kuratorka zbiorowej wystawy "Architektura działania" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Punktem wyjścia dla przedsięwzięcia jest przekonanie, że architektura odgrywa kluczową rolę w definiowaniu i wizualizowaniu przyszłości. Na ekspozycję składają się prace video, które podejmują refleksję nad doświadczaniem przestrzeni oraz nad związkami tego co fizyczne z tym co wirtualne.

Polecamy także naszą Płytę Tygodnia, na której Oboista Tytus Wojnowicz, fagocista Leszek Wachnik oraz orkiestra "Essentia Musica" grają przedklasyczne koncerty obojowe.


Poza tym w "Poranku": Słowo na dzień, Kalendarium, przegląd prasy oraz wiadomości i zaproszenia na imprezy kulturalne.

Program prowadził Piotr Kędziorek.

Czytaj także

Filozof muzyki i etnocuda

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 09:56
Rozmowa z Christianem Boltańskim, "Etnokolekcja" w Państwowym Muzeum Etnograficznym oraz książka "Myśl muzyczna Jeana-Jacques'a Rousseau" Zbigniewa Skowrona.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lekcje chińskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 22:00
Losy pięciorga chińskich studentów widziane oczyma Amerykanina, ich kolegi z roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Folk wraca do łask

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 12:11
– Ludzie intuicyjnie wracają do swoich korzeni. Sięgają do tradycji, by zdefiniować własną tożsamość, zrozumieć siebie – zgodnie zauważają Anna Kolczyńska i Maja Margasińska z Państwowego Muzeum Etnograficznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Laboratorium przyszłości i ESK 2016

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2011 13:00
O "Laboratorium przyszłości" w stołecznym CSW, polskiej wystawie w Brukseli i Wrocławiu, który w 2016 roku będzie Europejską Stolicą Kultury.
rozwiń zwiń