– Młodzi ludzie, studenci i świeżo upieczeni absolwenci Wydziału Sztuk Pięknych toruńskiego uniwersytetu zostali zaproszeni do CSW po to, by po roku wspólnej pracy, dzielenia się swoją kreatywnością i pomysłami, mogli stworzyć "platformę komunikacji z publicznością" - tłumaczy Kołacz.
Spotykają się już od kilku miesięcy, wymieniają setki maili i tworzą nowe projekty: organizują wystawy, spotkania, projekty. – Chodziło nam także o to, by był to swego rodzaju "poligon doświadczalny", by ludzi, którzy dotychczas byli zamknięci w bezpiecznych murach uczelni, oswoić z funkcjonowaniem tak dużej instytucji jaką jest Centrum Sztuki Współczesnej – mówi Piotr Lisowski z toruńskiego CSW.
Goście Czwórki przyznają, że od adeptów sztuki, zaangażowanych w PRZEprojekt oczekują przede wszystkim "kreatywnego myślenia, chęci i działań". – To, co w tym projekcie nas najbardziej interesuje, to nie tylko dawanie szansy młodym ludziom, by mogli swoje prace powiesić w CSW, ale także, by zaktywizować całe środowisko i poznać się.
Więcej o PRZEprojekcie i o tym, co zrobić, by dołączyć do grupy młodych artystów, zaangażowanych w akcję dowiesz się, słuchając całej rozmowy z Martą Kołacz i Piotrem Lisowskim.
(kd)