>>> Zobacz serwis Polskiego Radia - HISTORIA <<<
Dyrektor Biura Edukacji IPN, doktor Andrzej Zawistowski uważa, że ta gra wypełnia pewną lukę w świadomości o naszej historii, bo w sporcie jak w soczewce można zobaczyć losy całego polskiego przedwojennego pokolenia. Dyrektor Zawistowski tłumaczył, że część z przedwojennych sportowców przeżyła zawieruchę wojenną, ale wielu zginęło albo w kampanii wrześniowej albo - jak na przykład - Janusz Kusociński zostało zamordowanych przez Niemców czy Janina Lewandowska przez sowietów. Podkreślił, że jest to reprezentacja polskiego społeczeństwa, przy czym dodatkowo są to ludzie walczący na arenach sportowych.
Autor gry Karol Madaj wyjaśnił, że "ZnajZnak Sport" koncentruje się na świecie polskiego sportu w II Rzeczpospolitej. Oprócz postaci sportowców, gra przypomina o klubach sportowych także tych, które były tworzone przez mniejszości narodowe: niemiecką, żydowską czy ukraińską. Madaj tłumaczył, że gra jest skierowana przede wszystkim do fanów sportu, którzy dzięki rozgrywce poznają nie tylko losy sportowców, ale i zainteresują się historią II Rzeczpospolitej i II wojny światowej.
Zobacz serwis - II Wojna Światowa>>>
Rozgrywka będzie polegała na znalezieniu podobnych symboli sportowych na 63 kartach gry. Do gry została dołączona także ilustrowana broszura z tekstem profesora Artura Pasko. Można ją pobrać ze strony www.pamiec.pl/sport.
mr