"Miss Holokaust", czyli konkurs w sercu Hajfy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 11:00
- Gdy jechałam na stypendium do Izraela, to chciałam rozmawiać z ludźmi o doświadczeniach wojennych. Okazało się, że Izraelczyków nie do końca interesuje ten temat, bo mają bardziej aktualne problemy. W sposób naturalny zainteresowałam się więc osobami, które pamiętają tamte czasy – podkreśliła Michalina Musielak, opowiadając o genezie powstania filmu "Miss Holokaust".
Audio
  • Michalina Musielak o filmie "Miss Holokaust" (Poranek Dwójki)

Goszcząca w Dwójce reżyserka dokumentu, który pojawi się Konkursie Filmów Krótkometrażowych 67. MFF w Berlinie, trafiła w ten sposób do mieszkańców domu dla ocalałych z Holokaustu w Hajfie, gdzie organizowany był konkurs piękności.

- W życiu codziennym nie mówi się za bardzo o tej grupie osób. To paradoks, ale jedna trzecia ocalałych żyje w ubóstwie, a państwo Izrael nie wspiera ich finansowo. Organizowany w domu konkurs piękności był nich okazją do spotkania z rodziną - powiedziała Michalina Musielak.

W nagraniu audycji posłuchamy również o antrolopologicznym podejściu do realizacji filmów, a także o Hajfie, która jest miastem, gdzie po II wojnie światowej trafiało większość emigrantów ocalałych z Holokaustu.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Michalina Musielak (reżyserka)

Data emisij: 18.01.2017

Godzina emisji: 8.10 

mz/bch

Czytaj także

Homoseksualiści w niemieckich obozach zagłady

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 18:40
W audycji "Wybieram Dwójkę" spotkaliśmy się m.in. z dr Joanną Ostrowską, z którą rozmawialiśmy o książce Heinza Hegera "Mężczyźni z różowym trójkątem".
rozwiń zwiń