Polskie Radio
Section05

homoseksualizm

Sytuacja prawna dzieci z "tęczowych rodzin". "Zapis o przysposobieniu zmieni nasz świat"

Szacuje się, że w Polsce żyje ok. 50 tys. "tęczowych rodzin". To głównie do nich miało być adresowane nowe prawo o związkach partnerskich w jego kluczowym zapisie o przysposobieniu dzieci. Dyskusja o przysposobieniu została jednak bezrefleksyjnie zawładnięta przez populistyczne hasła o "niszczeniu fundamentów rodziny" i domniemanym "bezpieczeństwie dzieci".
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo związki partnerskie tęczowe rodziny dzieci rodzina Klub Trójki Katarzyna Stoparczyk Trójka

Spór o związki partnerskie. "Zagrożenie schizmą w Kościele"

- Kościół katolicki w Polsce też jest podzielony, coraz bardziej widać różnice między frakcją liberalną a konserwatywną. To pęknięcie nie jest tak widoczne, jak chociażby w Niemczech czy w Stanach Zjednoczonych, ale jeśli dojdzie do schizmy w Kościele katolickim w Europie czy Ameryce, to oczywiście jej przyczyną będą kwestie antropologiczne czy etyczne - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Andrzej Kobyliński (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Wojewódka związki partnerskie LGBT Kościół katolicki

Ustawa o związkach partnerskich. Mocny apel do polityków PSL

- Prawne uznanie związków partnerskich nie jest kwestią światopoglądu lecz obowiązkiem wynikającym z międzynarodowych zobowiązań - mówiła Anna Błaszczak-Banasiak dyrektorka Amnesty International Polska. Organizacja razem z Kampanią Przeciw Homofobii i stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza apeluje do polityków PSL o poparcie rządowego projektu ustawy o związkach partnerskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm związki partnerskie Amnesty International

Polska na poziomie Białorusi i Rosji. Kiedy osoby i pary LGBTQ+ uzyskają pełnię praw?

Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Bifobii, Transfobii i Interfobii który jest obchodzony 17 maja, w naszym kraju wciąż ma słodko-gorzki smak. Osoby LGBTQ+ nadal są pozbawione podstawowych praw, a Polska jest najbardziej homofobicznym krajem Unii Europejskiej. Z drugiej strony Katarzyna Kotula, ministra ds. równości, wspiera tęczowe działania i deklaruje zmiany w prawie. Pytanie, kiedy one rzeczywiście nadejdą i w jakim kształcie?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo LGBTQ+ małżeństwo pary homoseksualne Unia Europejska równouprawnienie Martyna Masztalerz Piotr Łodej Trójka

Renata Lis i Elżbieta Czerwińska w Trójce. Z jakimi trudnościami muszą mierzyć się pary homoseksualne w naszym kraju?

Gościniami Michała Nogasia w audycji "Ludzie" były Renata Lis - pisarka - i Elżbieta Czerwińska, które są parą od ponad 30 lat. Nie mogąc zawrzeć związku małżeńskiego w Polsce, wzięły ślub w Kopenhadze. Opowiedzą między innymi o tym, czego nie jest w stanie im dać Polska, z jakimi trudnościami muszą mierzyć się pary homoseksualne w naszym kraju i jak wygląda ich związek na co dzień.
Zobacz więcej na temat:  Trójka LGBT pary homoseksualne związki partnerskie związek małżeński Renata Lis Michał Nogaś społeczeństwo

"Rodziny tęczowe". Kotula: nie możemy ich zostawić

- Pary jednopłciowe powinny mieć możliwość - minimum - zawarcia związku partnerskiego, z kolei dzieci powinny mieć uregulowaną sytuację prawną - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia minister do spraw równości, posłanka Lewicy Katarzyna Kotula, odnosząc się do projektu ustawy o związkach partnerskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica związki partnerskie LGBT Katarzyna Kotula PSL Rząd Donalda Tuska dzieci wychowanie

Ideologia LGBT w TVN. Drag queen o tożsamości i wychowaniu dzieci. "Masz 7-12 lat, zaczynasz odczuwać seksualność"

- Znasz jakąś bajkę, w której masz homoseksualnych bohaterów? Ja znam jedną - mówił z dezaprobatą w "Dzień Dobry TVN" mężczyzna przedstawiający się jako tzw. drag queen, a dokładnie "Misia Joachim". Gość stacji z Wiertniczej odniósł się m.in. do sfery tożsamości i wychowania dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVN media dziennikarstwo telewizja LGBT dzieci wizerunek rodzice wychowanie

TYLKO U NAS "Pierników nie wystarczy dla wszystkich". To my mamy zapłacić za szalone pomysły postępowców

Ze zbioru esejów "Tyrania postępu" (wyd. Biały Kruk) wyłania się mroczny obraz globalnych środowisk, które dążą do radykalnej zmiany relacji międzyludzkich i samego człowieka. Nad wszystkimi tymi projektami góruje chęć stworzenia nadczłowieka, człowieka-boga, kreatora, którego nie ograniczają ani płeć, ani śmierć, ani jakiekolwiek bariery ludzkiego ciała. Jest to chęć dobrze znana, wyrażana także w poprzednich pokoleniach, co często kończyło się rządami dyktatur i masowymi zbrodniami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja eutanazja gender transseksualizm Andrzej Nowak Wojciech Roszkowski

Niemieckie materiały edukacyjne "godzą w dobre imię polskiego społeczeństwa". Ambasador zapowiada interwencję

Treści, które pojawiły się na stronie niezależnego pełnomocnika ds. wykorzystywania seksualnego dzieci (UBSKM), czyli urzędu podległego rządowi RFN godzą w dobre imię polskiego społeczeństwa - oświadczył ambasador RP w Berlinie Dariusz Pawłoś. Zapowiedział też podjęcie działań w celu pozbycia się tych treści z niemieckich materiałów edukacyjnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Zachodnia Niemcy