"Chór kobiet”. Współczesna diagnoza rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 10:30
- Wierzę, że w chórze i głosie ludzkim tkwi bardzo rewolucyjny potencjał. Dla mnie to siła społeczna i polityczna, która daje szansę wzięcia na warsztat najbardziej palących problemów współczesnego świata - powiedziała Marta Górnicka, twórczyni nowoczesnej formy teatru chórowego.
Audio
  • Rozmowa z Martą Górnicką, twórczynią "Chóru kobiet" (Poranek Dwójki)

Goszcząca w Dwójce reżyserka opowiadała o "Hymnie do miłości", czyli zbliżającej się premierze w Nowym Teatrze w Warszawie.

- Tym razem na scenie stanie chór składający się z bardzo różnorodnej grupy 25 osób. Będą tam nie tylko zawodowi aktorzy i aktorzy chóru kobiet, ale także starsza pani, 11-letni aktor i osoby z niepełnosprawnościami. Różnorodny dobór osób nie jest tutaj przypadkowy - libretto spektaklu jest mieszanką naszego polskiego hymnu i patriotycznych pieśni. Zestawienie tej rozmaitej wspólnoty z pieśniami ma stworzyć napięcie - dodała Marta Górnicka.

W nagraniu audycji posłuchamy również o języku nienawiści, który jest jednym tematów wykonywanych przez chór utworów.

Rozmawia: Tomasz Obertyn

Gość: Marta Górnicka (reżyserka, liderka "Chóru kobiet")

Data emisji: 16.06.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki.

mz/jsz

Czytaj także

Eustachy Rylski i jego sposób na dobrą powieść

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 10:30
- Dużo bardziej od opisywania rzeczywistości interesuje mnie bohater. Najpierw muszę mieć jakąś postać, a potem dopiero historię, którą poprzez tego opowiadam - powiedział Eustachy Rylski.
rozwiń zwiń