Paweł Dobrowolski zauważył, że w tym roku dużą rolę w festiwalu odegrają młodzi twórcy. - Zaprosiliśmy do współpracy studentów Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Na początku semestru przygotowaliśmy dla nich specjalne seminarium. Mieli okazję wysłuchać wykładów teologów, filozofów, socjologów i literaturoznawców na temat Judasza i w oparciu o tę wiedzę przygotować przedstawienia - powiedział dyrektor festiwalu.
Monika Kucia podkreśliła, że głównym wydarzeniem kulinarnym jest uczta artystyczna "Klątwa". - Opiera się na obszarze zdrady i wykluczenia. Interesuje mnie jedzenie, jego zhańbienie oraz świętość. Ważne jest też to, jak nasze wybory dietetyczne definiują naszą tożsamość - mówiła kuratorka festiwalu.
Formuła festiwalu ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje prezentację przedstawień teatralnych, widowisk muzycznych w przestrzeniach sakralnych, wystaw, pokazów filmowych poruszających w nowoczesny sposób tematykę religijną i teologiczną oraz towarzyszących im spotkań dyskusyjnych, prowokujących do refleksji oraz odnawiających dialog religii ze sztuką.
"Rozmowę kulturalną" prowadziła Maja Kluczyńska.
Polskie Radio 24/noweepifanie.pl/ras
--------------------------------------
Data emisji: 6.03.2019
Godzina emisji: 23.33