Hiszpania, której już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 11:29
Jak wyglądała Hiszpania, zanim stała się turystyczną mekką? Punktem wyjścia do rozmowy będzie książka Normana Lewisa "Głosy starego morza. W poszukiwaniu utraconej Hiszpanii".
Fragm. okładki książki Normana Lewisa Głosy starego morza. W poszukiwaniu utraconej Hiszpanii, wyd. Czarne
Fragm. okładki książki Normana Lewisa "Głosy starego morza. W poszukiwaniu utraconej Hiszpanii", wyd. Czarne Foto: mat. promocyjne

Brytyjski reporter Norman Lewis postanawia spędzić rok na Costa Brava. Szuka miejsca odciętego od świata i – takie właśnie znajduje. Ludzie, których spotyka, żyją zgodnie z tradycyjnymi wartościami, w rytm przypływów i odpływów morza.
"Głosy starego morza" Lewisa to opowieść o Hiszpanii sprzed boomu turystycznego. Jak zmienił się kraj od tego czasu? O tym w audycji opowiedzą: dr Małgorzata Nalewajko z Uniwersytetu Warszawskiego, reportażystka i dziennikarka Katarzyna Kobylarczyk oraz tłumacz literatury hispanojęzycznej Carlos Marrodán.

***

Na audycję "Słuchaj świata" w niedzielę (15.02) w godz. 16.00-18.00 zapraszają Bartosz Panek i Kuba Borysiak.

Zobacz więcej na temat: Hiszpania turystyka
Czytaj także

"Życie seksualne dzikich" pod blachą falistą

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 19:00
- Bronisław Malinowski się mylił - odkryła Aleksandra Gumowska. Na Wyspach Triobrianda pojawiły się filmy i blacha falista. Ale dawne zwyczaje i rytuały są wciąż żywe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Być jak jesiotr. Zrozumieć magię Dunaju

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 07:08
Największa europejska rzeka Dunaj przecina w poprzek środkową Europę i płynie przez 10 krajów. Co łączy ze sobą te różnorodne państwa? O tym w audycji "Słuchaj świata” mówił autor książki "Dunaj. Opowieści o ludziach znad wielkiej rzeki” brytyjski korespondent na Węgrzech Nick Thorpe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajemnica tybetańskiej edukacji

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 08:00
- Absolwenci tybetańskich szkół dla sierot w większości trafiają na studia, a wielu robi karierę w indyjskiej Dolinie Krzemowej - powiedziała Elżbieta Dziuk-Renik, współautorka książki "Kultura na wygnaniu".
rozwiń zwiń