Festiwal w Namur. Gabriel Fauré na sopran, chór i orkiestrę

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2024 11:00
Caroline Weynants, Chór Kameralny w Namur i Millenium Orchestra pod dyrekcją Thibaut Lenaertsa to wykonawcy koncertu w ramach Festiwalu Muzycznym w Namur, który transmitowaliśmy w radiowej Dwójce.
Chór Kameralny w Namur
Chór Kameralny w NamurFoto: materiały prom.

Program:

Gabriel Faure Requiem op. 48; Cantique de Jean Racine op. 11; Messe des pêcheurs de Villerville;  Motety; Madrygał op. 35

wykonawcy: Caroline Weynants – sopran, Chór Kameralny w Namur, Millenium Orchestra, dyr. Thibaut Lenaerts

Transmisja z Festiwalu Muzycznego w Namur - od 20.00

***

Thibaut Lenaerts należy do Chœur de chambre de Namur – jest jednym z jego śpiewaków, a także prowadzącym zespół odpowiedzialnym za jego artystyczne przygotowanie.

Od 2014 roku pełni funkcję asystenta dyrygenta Leonarda Garcíi Alarcóna. Na jego prośbę kierował chórem Opery Paryskiej podczas przygotowań do produkcji spektaklu Les Indes galantes wystawionego w Opéra Bastille we wrześniu 2019 roku.

Od chóru Radio France otrzymał prestiżowe zaproszenie do przygotowania wraz z zespołem dzieł Johanna Sebastiana Bacha: Mszy h-moll i Pasji według św. Jana.

Thibaut Lenaerts pracuje jako wykładowca konserwatoriów w Brukseli i Liège.

Wziął udział w nagraniach blisko 60 albumów. 

[źródło: festiwal Misteria Paschalia]

***

Na audycję "Letni Festiwal Muzyczny" w piątek (12.07) w godz. 20.00-22.00 zaprosiła Magdalena Łoś.

pg/wmkor

Czytaj także

Iwona Sobotka: zaśpiewanie partii Izoldy było jak zdobycie Mont Everestu

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2024 11:30
- W sumie zastanawiałam się, co w ogóle dla sopranu jest napisane po "Tristanie i Izoldzie" - właściwie nie ma już nic. Więc to jest osiągnięcie pewnego szczytu dla mnie - powiedziała Iwona Sobotka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Concerto delle donne - kobiecy zespół i jego tajemne pieśni

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2024 14:00
- To była muzyka, której pilnie strzeżono, książę nie pozwalał jej drukować. Po wykonaniu koncertu panie oddawały nuty i one były zamykane w oddzielnym, przeznaczonym specjalnie na tę kolekcję pokoju - tak o działalności żeńskiego XVI-wiecznego zespołu Concerto delle donne mówiła w Dwójce dr Aneta Markuszewska, autorka nowego cyklu "Wirtuoza, prima donna, diva". 
rozwiń zwiń