Na pierwszą transmisję z Krakowa zapraszamy już 16 września od godz. 19.00. W "Filharmoni Dwójki" wysłuchamy kultowej płyty Briana Eno Music for Airports w wykonaniu Bang on a Can All-Stars. Nowojorska grupa stworzyło własną wersję tego dzieła, zagraną przez muzyków na żywo. Współpracując z Brianem Eno, pozostali wierni oryginałowi i bliscy źródła. Elektronika z lat 70. zabrzmiała w aranżacji na tradycyjne instrumenty w czasie rzeczywistym, bazując na materiale dźwiękowym z pierwotnego albumu. Zadania zaaranżowania materiału Music for Airports podjęło się czterech twórców kojarzonych z muzyką klasyczną: David Lang, Julia Wolfe, Michael Gordon oraz Evan Ziporyn.
Na transmisję (początek koncertu godz. 20.00) zapraszają Ewa Szczecińska i Jacek Hawryluk.
We wtorek 17 września po raz kolejny w Dwójce zabrzmi gwiazdorski kolektyw Bang on a Can All-Stars. Tym razem zespół zaprezentuje swój najnowszy projekt – Field Recordings . Tytułowe – Nagrania terenowe – obejmują kilkanaście utworów zamówionych przez zespół i napisanych specjalnie dla nowojorskiej formacji przez najbardziej rozchwytywanych twórców współczesnych – osobowości muzycznych ze świata indie pop (Nick Zammuto z The Books), sztuki (Christian Marclay), elektroniki (Tyondai Braxton, Mira Calix) i eksperymentalnej muzyki poważnej (Steve Reich, Michael Gordon, David Lang). Na scenie wraz z zespołem pojawią się: Tyondai Braxton, Ben Vida, Mira Calix. Czym zaskoczą publiczność? Przekonamy się już 17 września o godz. 20.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.
Na transmisję tego wydarzenia zapraszają Joanna Grotkowska i Jacek Hawryluk.
Środa (18 września) w Krakowie należeć będzie do śmietanki amerykańskich kompozytorów i włoskiego zespołu Selvaggi Sentieri. Zespół prowadzony przez charyzmatycznego Carlo Boccadoro, zaprezentuje program Americana . Będzie to kolejny koncert, w którym konsekwentnie będą mieszały się elementy klasyki, rocka, ambientu czy popu. W programie znalazły się kompozycje Laurie Anderson, Michaela Daugherty'ego – zafascynowanego postmodernizmem oraz twórczości Steve'a Reicha i Philipa Glassa – legend minimalizmu, od których garściami czerpią młodzi twórcy muzyki elektronicznej.
Na transmisję od godz 19.00 zapraszają Róża Światczyńska i Adam Suprynowicz.
W czwartek 19 września w Małopolskim Ogrodzie sztuki wystąpi amerykańska grupa Sō Percussion. Towarzyszyć jej będzie Grey McMurray, nowojorski gitarzysta i wokalista, wolny duch i improwizator. W programie Where (we) Live nowojorczycy z Sō Percussion zaproszą słuchaczy do swoich domów, zachęcając zarazem do ugoszczenia ich w naszych. Zanurzając się w dźwiękach generowanych przez zespół, z McMurray'em w roli przewodnika, poruszamy się w przestrzeni doskonale znanej i obcej zarazem. Dajemy się zaskoczyć miejscom i sytuacjom tak powszednim, że wcześniej niewidzialnym i niesłyszalnym.
Na transmisję od godz. 19.00 zaprasza Małgorzata Pęcińska i Adam Suprynowicz.
21 września (sobota) w hali ocynowni zabrzmi muzyka jednego z największych ekscentryków rocka – Franka Zappy. Na Sacrum Profanum usłyszycie ją w wykonaniu Ensemble Modern. Grupa dowodzona przez klarnecistę Zappy Rolanda Diry zagra najlepsze fragmenty ostatniego albumu wydanego za życia artysty The Yellow Shark oraz Greggery Peccary & Other Persuasions , który Ensemble Modern ukończył już po śmierci Zappy.
Na transmisję od godz. 19.00 zapraszają Ewa Szczecińska, Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.
W niedzielę 22 września na koniec XI edycji festiwalu Sacrum Profanum posłuchamy koncertu z nowymi wersjami utworów Witolda Lutosławskiego. Po ogromnym sukcesie zeszłorocznego koncertu Polish Icons, nagrodzonego m.in. tytułem Kulturalnego Odlotu w plebiscycie Gazety Wyborczej, w tym roku fanów Sacrum Profanum czeka druga odsłona projektu. Na scenie w hali ocynowni ArcelorMittal Poland, z utworami Lutosławskiego zmierzą się artyści związani m.in. z kultowymi wytwórniami płytowymi Ninja Tune i WARP: Clark, Oneohtrix Point Never, Mira Calix, Emika i Skalpel.
Na transmisję od godz. 18.00 zapraszają Agata Kwiecińska, Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.