Obalenie prozachodniego szacha Iranu Rezy Pahlawiego przez islamską rewolucje w 1979 roku, zakończyło pewną epokę w dziejach irańskiego show biznesu. Łączenie bliskowschodniej tradycji muzycznej z dźwiękami inspirowanymi twórczością takich grup jak The Beatles czy Jimi Hendrix Experience zostało zakazane. W audycji Letnia Noc, Jacek Skolimowski zaprezentował kompilacje zbierające unikatowe nagrania perskich artystów z czasów, zanim muzyka w Iranie trafiła w surowe tryby Szariatu.
"Pomegranates", Finders Keepers 2010
Kompilacja irańskiego popu psychodelli i rocka z lat 60. i 70. Na krążku znalazło się 16 nagrań w tym piosenki Googosh, jednej z najbardziej popularnych artystek na całym Bliskim Wschodzie, której po rewolucji 1979 roku ulemowie dozywotnio zakazali śpiewania, jako karę za życie w konkubinacie. Na płycie znajdziemy również m.in. nagrania Ramesh, nazywanej pierwszą irańską hipiską.
"Raks! Raks! Raks! Persia 60’s", Raks Records 2009
Swingująca rewolucja dotarła nawet do Teheranu. Składanka prezentuje zespoły perskiego garażowego rock’n’rolla lat 60. zakochane w twórczości grup takich jak The Shadows czy The Rolling Stones. Inspiracje brytyjskim rock’n’rollem w Iranie została wzbogacona o charakterystyczne dla perskiej muzyki ludowej harmonie i podziały rytmiczne.
"The Sound Of Wonder", Finder Keepers 2009
Kompilacja nagrań skomponowanych na potrzeby pakistańskiego przemysłu filmowego, który od miejsca swej siedziby zlokalizowanej w mieście Lahore, obwołano mianem Lollywood. Płyta obejmuje piosenki powstałe w złotym dla pakistańskiego kina okresie sprzed wojskowej dyktatury generała Muhammada Zia ul-Haq, którego rządy w drugiej połowie lat 70. oparte na islamskim prawie przyczyniły się do upadku Lollywood.