Marcin Sendecki: szukam w lekturze tego, że mnie zaintryguje

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 17:00
- Jest kilka lektur, z których obecnie się cieszę. Wśród nich znalazł się obszerny wybór poezji Krystyny Miłobędzkiej "jest / jestem" - mówił w Programie 2 Polskiego Radia poeta Marcin Sendecki.
Marcin Sendecki
Marcin SendeckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Krystyna Miłobędzka dostała w tym roku Poznańską Nagrodę Literacką im. Adama Mickiewicza. Najnowszy wybór poezji "jest/ jestem" opracował Adam Borowiec, bliski współpracownik poetki.


Posłuchaj
10:25 Witaminy 4 grudzień 2020 16_46_11.mp3 Z poetą Marcinem Sendeckim rozmawiamy o jego bieżących lekturach (Literackie witaminy)

 

- To jest poetka niesłychanie angażująca, niesłychanie intensywna, w paradoksalny sposób łącząca w swoim pisaniu gesty neoawangardowe z niezwykle czytelnymi zapisami o charakterze egzystencjalnym. To daje mieszankę prawdziwie wybuchową i taką zapadającą w pamięć - mówił Marcin Sendecki. 

Czytaj także:

Wśród wybranych lektur naszego gościa znalazły się też: "Karapaks" Natalii Malek, która będzie także gościem "Literackich witamin" oraz wiersze naznaczone egzystencją szpitalną - "Cięcia" Jacka Łukasiewcza. Marcin Sendecki polecał również czwartą antologię "Opowieści niesamowitych z języka angielskiego" pod redakcją Macieja Płazy oraz "Wzgórze przyśnień" Arthura Machena.

Czekamy również na Państwa opowieści o książkach, które w tym czasie są "literackimi witaminami". Nasz adres mailowy literackiewitaminy@polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Literackie witaminy

Prowadziła: Dorota Gacek  

GośćMarcin Sendecki (poeta, tłumacz, krytyk, dziennikarz)

Data emisji: 4.12.2020

Godz. emisji: 16.45


Czytaj także

Przemysław Czapliński: polecam książkę Edwina Bendyka "W Polsce, czyli wszędzie"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 09:20
- Mamy trzy wierzchołki trójkąta - władza, społeczeństwo i środowisko naturalne i one muszą się między sobą dogadywać, trzeba uwzględniać te trzy podmioty. Co świadczy o tym, że nie da się dłużej lekceważyć środowiska naturalnego, eksploatować natury w przeświadczeniu, że sama się zregeneruje - mówił krytyk i historyk literatury prof. Przemysław Czapliński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marzanna Bogumiła Kielar: w lekturach szukam piękna w języku

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 21:00
- Czytam trzy książki jednocześnie, wśród nich jest "Austerlitz" Sebalda. "Austerlitz" to opowieść o walce z niepamięcią, o poznawaniu swojej przeszłości - mówiła poetka Marzanna Bogumiła Kielar.
rozwiń zwiń